(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!
  • У обране
  • Друк
  • Шрифт
  • Колір фону
  • Коментарі 0
  • В розробці
4/4
Місцеве самоврядування
Місцеве самоврядування
Січень , 2019/№ 1/1

Визначення місця проживання дитини із бабусею за наявності батька

http://tinyurl.com/y5zbtb25
Судова практика все частіше стала брати до уваги дійсні інтереси дитини та вивчати стосунки між батьками та дітьми в контексті найбільш привабливого варіанта саме для дитини, а не з огляду на пріоритетність прав батьків перед іншими родичами. Наразі вже багато випадків установлення реальних годин спілкування із дідусями та бабусями попри відмову батьків від такого спілкування, так само суди частіше розглядають альтернативні варіанти проживання дітей не з батьками, які не позбавлені батьківських прав, а з іншими родичами, які мають більш налагоджені стосунки з дітьми. Пропоную ознайомитись із обґрунтуванням одного з таких рішень.

Обставини справи

Батько дитини звернувся до суду із позовом про відібрання малолітньої дитини від інших осіб (бабусі та дідуся). Позовні вимоги обґрунтовані тим, що після розірвання шлюбу дитина залишилась проживати разом із матір’ю. Мати дитини померла, а донька залишилась у бабусі та дідуся, які перешкоджають батькові у спілкуванні з нею.

Матеріально-побутові умови проживання обох сторін цього судового процесу є задовільними, характеристики у всіх нормальні, батько батьківських прав не позбавлений, має постійне джерело доходів, виховує старшого брата дівчинки.

Малолітня донька відповідно до висновку психолога почуває себе в родині бабусі та дідуся комфортно й у безпеці, тому вилучати дівчинку з цієї сім’ї та передавати на виховання батька наразі, на думку психолога, недоречно. Дівчинка пережила травмуючу ситуацію (смерть матері), і перехід її в іншу сім’ю може призвести до порушень емоційно-особистісної сфери.

Служба у справах дітей надала висновок про те, що проживання дитини з батьком наразі є недоцільним, оскільки дитина потребує емоційного та психологічного комфорту. Водночас батьку потрібен час для налагодження довірливих та доброзичливих стосунків із донькою.

Під час судового розгляду судом у присутності педагога і за відсутності учасників справи була заслухана думка дитини. Дівчинка пояснила, що проживати із бабусею та дідусем їй комфортно, жити із батьком вона не хоче.

Зацікавив журнал?
Отримуйте більше статей та спеціальних пропозицій за підпискою
дитина, визначення місця проживання, найкращі інтереси дитини додати теги змінити теги
Додайте свої теги до статті
Розділіть мітки комами. Наприклад: бухгалтерія, форма, відсотки, ПДВ, квартальний звіт. Максимальна кількість 10.
або Закрити
Коментарі до статті