Скасування рішень ОМС у судовому порядку

В обраному У обране
Друк
Кравченко Тетяна, аналітик "Видавничого будинку "Фактор", адвокат
Місцеве самоврядування Липень, 2019/№ 7/1
Іноді ОМС стикаються з необхідністю скасування раніше прийнятих актів. І підходити до вирішення таких питань необхідно виважено: виходячи з правових підстав та повноважень на скасування такого акта. Однозначно, ОМС не може звертатись до суду з позовами про скасування своїх же власних актів, які стосуються фізичних/юридичних осіб, громадських організацій. Про те, чому так, — піде мова далі.

З теорії

Відповідно до пп. 1, 2 ч. 1 ст. 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом, зокрема, визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень, визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.

Отже, якщо рішення ОМС порушує права або інтереси певної фізичної або юридичної особи, останні мають право на звернення до суду з позовними вимогами про скасування таких рішень.

А чи може відповідна рада (голова ради) звертатись до суду із позовами про скасування власних рішень відносно фізичних або юридичних осіб, давайте розбиратись детально.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити