Теми статей
Обрати теми

Складаємо правильно: Положення про порядок перепланування, переобладнання та реконструкції приміщень

Мороз Оксана, юрист-аналітик «Видавничого будинку Фактор»
Шановні юристи, ми продовжуємо наводити примірні положення щодо здійснення роботи в радах. У цій статті ми пропонуємо вам узагальнене Положення про порядок перепланування, переобладнання, реконструкції житлових та нежитлових приміщень, зміни їх функціонального призначення на території відповідної ради1, яке ви зможете використовувати у своїй діяльності. Проаналізувавши відповідні положення різних міських, селищних та сільських рад, з упевненістю можемо говорити, що вони підлягають додатковому доопрацюванню з огляду на зміни, які відбулись у законодавстві.

1 Далі за текстом — Положення.

Про загальне

Шановні читачі, як ми зазначали вище, Положення різних міських, селищних та сільських рад здебільшого потребують оновлення та доопрацювання. Так, при аналізі ми стикнулись із неузгодженістю норм законодавства і відповідних Положень. Напевне, це пов’язано із часом прийняття законодавства. Мається на увазі, що все житлове законодавство діє ще з минулого століття. Таким чином, ці Положення просто перезатверджуються рішенням сесії відповідної ради, оскільки змін давно вже не було. От і тягнеться це все із незапам’ятних часів. Пропонуємо це виправляти!

Звертаємо увагу, що ще у 2016 та 2017 роках були зімни у дві постанови, які стосуються перепланування та переобладнання:

постанова КМУ «Про внесення змін до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків» від 28.12.2016 № 1024;

Перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, затвердженим постановою КМУ від 07.06.2017 № 406.2

2Далі за текстом – постанова № 406.

Важливий момент: оформлювати необхідні документи потрібно тільки в тому випадку, якщо особа планує кардинально змінити планування квартири і призначення приміщення. Раніше, як ви знаєте, весь процес був відчутно складнішим. Зараз же перепланування помітно спростили.

Так, якщо раніше для перепланування квартири чи будинку особі обов’язково потрібно було отримувати дозвіл, то тепер такі роботи, якщо немає втручання в несучі конструкції, не потребують цих документів.

Звертаємо увагу, що постанова № 406 містить вичерпний перелік будівельних робіт, які не потребують документів, що дають право на їх виконання, та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію.

Забігаючи на перед, зробимо застереження, що згідно з постановою № 406 до переліку увійшли роботи з переобладнання та перепланування житлового будинку і житлового приміщення, а також нежитлового будинку або споруди та приміщень у них (виконання яких не передбачає втручання в огороджувальні і несучі конструкції та інженерні системи загального користування), що належать до об’єктів за класами наслідків СС1 (незначні наслідки), СС2 (середні) та СС3 (значні).

Тобто ці зміни стосуються перепланування не тільки в приватних будинках, а й у квартирах багатоквартирних будинків. Крім того, наприклад, передбачається перепланування або переоснащення (без втручання в огороджувальні та несучі конструкції) торговельних залів ТРЦ, офісних приміщень бізнес-центрів та інших об’єктів, що за класом наслідків належать до СС1, СС2 та СС3.

Звертаємо вашу увагу, що жителі не будуть звертатися до вас за видачею дозволу на ті роботи, про які ми зазначили вище. Тобто коли роботи не будуть передбачати втручання в огороджувальні і несучі конструкції та інженерні системи загального користування.

Дозволи тепер будете видавати лише у випадках, коли роботи з переобладнання та перепланування передбачатимуть втручання в огороджувальні і несучі конструкції та інженерні системи загального користування приміщення.

Крім цього, незважаючи на застаріле законодавство в Положеннях, часто-густо самі Положення несистематично викладені, з прогалинами тощо. Тому нижче ми наведемо примірне Положення, яке допоможе вам узгодити свої або повністю переробити.

img 1

img 2

3Далі за текстом — у Положенні далі йтиметься про отримання дозволів на перепланування та/або переобладнання приміщення у випадку, якщо роботи передбачають втручання в огороджувальні та несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування. Для скорочення будемо використовувати словосполучення «дозвіл на перепланування та/або переобладнання приміщення».

img 3

img 4

img 5

img 6

img 7

img 8

img 9

img 10

img 11

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі