Теми статей
Обрати теми

Актуальне запитання. Про відлік доби проживання для цілей справляння туристичного збору

Ковшова Олена, заступник головного редактора видань «Місцеве самоврядування» та «Радник старости», аналітик
З якого часу починається обрахування відліку доби проживання особи, яка повинна сплачувати туристичний збір на території, де рішенням ОМС такий збір встановлено?

Ставка туристичного збору встановлюється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад відповідно до п.п. 268.3.1 п. 268.3 ст. 268 Податкового кодексу України (далі — ПК). Цим пунктом визначено, що за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених п.п. 268.5.1 п. 268.5 ст. 268 ПК, ставка збору встановлюється у розмірі до 0,5 % — для внутрішнього туризму та до 5 % — для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення. Базою справляння збору є загальна кількість діб тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених п.п. 268.5.1 п. 268.5 ст. 268 ПК (п.п. 268.4.1 п. 268.4 ст. 268 ПК). Наказом Державної туристичної адміністрації України від 16.03.2004 № 19 затверджені Правила користування готелями й аналогічними засобами розміщення та надання готельних послуг (далі — Правила). Правила регламентують основні вимоги щодо користування готелями та аналогічними засобами розміщення усіх форм власності, що здійснюють діяльність на території України у сфері надання послуг розміщення споживачам, і регулюють відносини між споживачами (фізичними особами, які проживають у готелях або мають намір скористатись готельними послугами) та готелями — виконавцями цих послуг. У п. 1.3 глави 1 Правил визначено: розрахункова година — це година, яка встановлена в готелі та при настанні якої споживач повинен звільнити номер у день виїзду й після якої здійснюється заселення в готель. У своєму роз’ясненні, розміщеному у категорії 123.02 на Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», фіскали зазначили, що відлік доби проживання розпочинається з 12 години дня, що передує дню виїзду, та триває 24 години до розрахункової години, встановленої готелем. Підставою для такого висновку є:

п. 3.8 глави 3 Правил: плата за надання готельних послуг стягується у відповідності до єдиної розрахункової години – 12-ї години поточної доби за місцевим часом. Готель з урахуванням місцевих особливостей вправі змінити єдину розрахункову годину. Як правило, розрахункова година зазначається у внутрішніх правилах готелю;

п. 3.7 глави 3 Правил: договір про надання готельних послуг може бути укладений на визначений або невизначений термін. При укладанні договору на невизначений термін погодженим вважається найбільш короткий термін, як правило, одна доба; дія договору в такому разі завершується о 12:00 дня, наступного за днем прибуття споживача.

Тобто особа, яка буде сплачувати туристичний збір, має ознайомитись із правилами готелю, виходячи з чого й буде починатись обрахування відліку доби проживання особи.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі