Приєднання ради до ОТГ: що з договорами оренди?

В обраному У обране
Друк
Даугуль Валерій, експерт у галузі земельних правовідносин, радник президента Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області
Місцеве самоврядування Листопад, 2019/№ 11
Підставою для написання статті слугувало запитання, яке надійшло до нашої редакції. Отже, фермерське господарство орендує на території сільської ради земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Чи залишиться право оренди землі фермерськими господарствами при приєднанні сільської ради до ОТГ? Так чи ні, читайте у матеріалі.

У запитанні дописувача не уточнено, хто власне є орендодавцем земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, а тому тут можливі наступні варіанти.

Перший. Коли орендодавцем виступає сама сільська рада щодо земельної ділянки комунальної власності і строк конкретного договору оренди на момент приєднання територіальної громади до ОТГ ще не сплив.

Другий. Більш поширений варіант, коли орендодавцем виступає держава в особі районної державної адміністрації (до 01.01.2013) або Головне управління Держгеокадастру в області (з 01.01.2013) на земельні ділянки державної власності сільськогосподарського призначення, які розташовані за межами населеного пункту на території відповідної сільської ради територіальної громади, яка приєднується до ОТГ. При такому варіанті можливі також дві ситуації:

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити