Фінансовий план КНП: це вам не іграшки!

В обраному У обране
Друк
Ковшова Олена, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»
Місцеве самоврядування Листопад, 2019/№ 11
Діяльність закладів охорони здоров’я – бюджетних установ здійснювалась відповідно до норм бюджетного законодавства. З появою комунальних некомерційних підприємств1 все стало по-іншому. Адже планування діяльності ЗОЗ – КНП відбувавається відповідно до норм господарського законодавства України. І однією з особливостей господарської діяльності таких підприємств є їх обов’язок складати і виконувати фінансовий план на кожен наступний рік. Навіщо він потрібний та як його складати?

1 Далі за текстом — КНП.

Чи потрібний той «план»?

Керівники колишніх бюджетних установ у зв’язку з перетворенням у КНП повинні планувати роботу відповідно до вимог чинного законодавства. Звичайно, раніше був кошторис, і всі звикли до нюансів його складання, а тепер звучить страшне слово — фінансовий план. Чи треба його складати, чи можна забути про цей головний біль?

Треба сказати, що особливості господарської діяльності КНП визначаються відповідно до вимог, встановлених Господарським кодексом України2 щодо діяльності державних комерційних або казенних підприємств, а також інших вимог, передбачених законом. Саме про це йдеться у ч. 10 ст. 78 ГК.

2 Далі за текстом — ГК.

Однією з особливостей господарської діяльності державних підприємств є їх обов’язок складати і виконувати річний та з поквартальною розбивкою фінансовий план на кожен наступний рік. Такий обов’язок передбачено для державних комерційних підприємств (ст. 75 ГК) та державних некомерційних (казенних) підприємств (ч. 8 ст. 77 ГК). Для КНП фінансовий план покликаний визначати порядок розподілу та використання його надходжень.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити