Знову про Закон України «Про оренду державного та комунального майна»

В обраному У обране
Друк
Лазько Владислав, юрисконсульт Пісочинської селищної ради
Місцеве самоврядування Листопад, 2019/№ 11
Враховуючи процес децентралізації органів місцевого самоврядування та, як наслідок, створення об’єднаних територіальних громад, поступового зменшення участі держави у фінансуванні місцевих бюджетів, на місцях актуальним залишається питання пошуку дієвих методів наповнення бюджетів для реалізації завдань і функцій, які стоять перед органами місцевого самоврядування. Надходження коштів за користування майном комунальної власності є вагомою складовою бюджету держави та територіальних громад відповідно. Прийнятий 03.10.2019 Закон України «Про оренду державного та комунального майна»1 (законопроєкт № 1055-1) повинен надати органам місцевого самоврядування нові важелі та механізми ефективного наповнення бюджетів. Спробуємо розібратися із зовсім новим підходом до оренди комунального майна.

1 На момент підготовки матеріалу новий Закон ще не підписаний, далі за текстом — Закон про оренду державного та комунального майна, новий Закон.

Про загальні моменти

Прийнятий Закон про оренду державного та комунального майна впроваджує новий механізм продажу права оренди державного та комунального майна.

Мета прийняття вказаного законодавчого акта — підвищення ефективності орендних відносин, спрощення та осучаснення процедури оренди державного та комунального майна, яка не оновлювалась ще з 1992 року, а також створення умов для бюджетів усіх рівнів отримувати більше коштів та мінімізувати корупційні ризики при обранні орендаря.

Що зміниться в процедурі надання державного та комунального майна в оренду?

Закон про оренду державного та комунального майна напряму стосується якості життя у кожному населеному пункті України.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити