Громадська рада в дії: формуємо пропозиції

В обраному У обране
Друк
Брусенцова Яна, директор Департаменту видань для публічно-правової сфери, головний редактор газети "Місцеве самоврядування", юрист
Місцеве самоврядування Листопад, 2019/№ 11
Цей матеріал підготовлено на підставі консультації, розробленої в частині Грантової угоди № RPP /2/2019/2/001 від 25.02.2019 між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) та Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» (УАРОР) в рамках проекту «Добре врядування для розбудови потенціалу громади» в контексті Проекту № 00112246 «Добре врядування та участь громадян у зміцненні засад правосуддя, безпеки, охорони навколишнього середовища та соціальної єдності на території України». Підставою слугувало запитання однієї з територіальних громад, а саме представники громади цікавилися таким: «Громадська рада при міській раді виявила ініціативу сформувати групу інспекторів для проведення громадського контролю за санітарним станом та благоустроєм. Яким правовим механізмом має скористатися громада, щоб реалізувати цю ініціативу та забезпечити надання цим інспекторам права виконувати покладені на них функції?». Відповідь читайте у статті.

Отже, щодо запитання. Щоб втілити в життя ініціативу, необхідно скористатися приписами Положення про громадську раду, яке затверджене радою. На практиці за основу для розроблення відповідного Положення на локальному рівні використовують Типове положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації, затверджене постановою КМУ від 03.11.2010 № 9961. Якщо його проаналізувати, то можна побачити, що до основних завдань громадської ради віднесено:

1 Далі за текстом — Положення.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити