Актуальне запитання. Про вимоги щодо організації та проведення моніторингових візитів з питань дотримання соціальних та економічних прав людини і громадянина

Ковшова Олена, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»
Місцеве самоврядування Листопад, 2019/№ 11
В обраному У обране
Друк
Яким документом наразі затверджені вимоги щодо організації та проведення моніторингових візитів з питань дотримання соціальних та економічних прав людини і громадянина органами місцевого самоврядування? На підставі якого документа можуть проводитись моніторингові візити?

Відповідно до статей 1, 13 Закону України від 23.12.1997 № 776/97-ВР «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» з метою здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина, соціальних та економічних прав прийнято Регламент організації та проведення моніторингових візитів з питань дотримання соціальних та економічних прав людини і громадянина органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності (далі — Регламент). Документ затверджено наказом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини від 11.09.2019 № 87.15/19. Регламент забезпечує впровадження єдиних підходів до здійснення моніторингових візитів та уніфікації дій осіб, які беруть у них участь, а також підготовки звітів і актів реагування за їх результатами.

Нагадуємо, що об’єктом моніторингового візиту є не лише ОМС усіх рівнів, але й центральні та територіальні органи державної виконавчої влади, органи соціального захисту населення, Пенсійного фонду України та його територіальні органи, заклади охорони здоров’я та/або заклади освіти, культури усіх форм власності. Моніторинговий візит проводять на підставі доручення Уповноваженого. Саме про це йдеться у п. 1.4 розділу I Загальних положень Регламенту.

Додамо, що види моніторингових візитів визначені Регламентом (поділяються на планові, повторні, позапланові, цільові).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд