Громадська експертиза: механізм проведення

В обраному У обране
Друк
Брусенцова Яна, директор Департаменту видань для публічно-правової сфери, головний редактор газети "Місцеве самоврядування", юрист
Місцеве самоврядування Листопад, 2019/№ 11
Цей матеріал підготовлено на підставі консультації, підготовленої в частині Грантової угоди № RPP /2/2019/2/001 від 25.02.2019 між Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) та Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» (УАРОР) в рамках проекту «Добре врядування для розбудови потенціалу громади» в контексті Проекту № 00112246 «Добре врядування та участь громадян у зміцненні засад правосуддя, безпеки, охорони навколишнього середовища та соціальної єдності на території України». Отже, запитувач — місцеве видання «Донбасс информ» має намір звернутися до ВЦА з ініціативою провести громадську експертизу. Тому виникли запитання: яка процедура проведення такої експертизи та чи може бути її ініціатором засіб масової інформації?

Щоб відповісти на це запитання, необхідно звернутися до Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади1, затвердженого постановою КМУ від 05.11.2008 № 976. Саме цей Порядок визначає процедуру сприяння проведенню інститутами громадянського суспільства та громадськими радами, утвореними відповідно до Типового положення про громадську раду при міністерстві, іншому центральному органі виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній, Київській та Севастопольській міській, районній, районній у мм. Києві та Севастополі державній адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», громадської експертизи діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади.

1 Далі за текстом — Порядок.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити