Що нового у порядку: відключення від централізованого опалення?

В обраному У обране
Друк
Мороз Оксана, юрист-аналітик "Видавничого будинку "Фактор"
Місцеве самоврядування Листопад, 2019/№ 11
17 .09.2019 набув чинності наказ Мінрегіону від 26.07.2019 № 169, яким затверджено Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води1. Цей документ розроблений на виконання вимог п. 6 ч. 2 ст. 4 Закону України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги»2. Він визначає процедуру відключення власників (співвласників) будівель, у тому числі житлових будинків, квартир та нежитлових приміщень багатоквартирних будинків3 від систем (мереж) централізованого опалення4 (теплопостачання) та постачання гарячої води5. Так, у цьому матеріалі будемо розбиратись з тим, які зміни нам підготував чинний Порядок.

1 Далі за текстом — Порядок.

2 Далі за текстом — Закон № 2189.

3 Далі за текстом — споживачі.

4 Далі за текстом — ЦО.

5 Далі за текстом — ГВП.

Про загальне

Одразу зазначимо, що можливість відмовитись від централізованого опалення і гарячого водопостачання також передбачена Законом № 2189.

Так, п. 7 розд. VI Прикінцевих та перехідних положень Закону № 2189 визначено, що у багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності цим Законом не менш ніж половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення та/або гарячого водопостачання) у такій квартирі чи нежитловому приміщенні.

Підкреслимо, що порядок поширюється на:

— споживачів;

— виконавців комунальної послуги з постачання теплової енергії;

— виконавців комунальної послуги з постачання гарячої води;

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити