Про сім основних змін у порядку призначення житлових субсидій

Місцеве самоврядування Листопад, 2019/№ 11
В обраному У обране
Друк
Роз’яснення Аналітичного центру АМУ від 22.10.2019

КМУ 20.10.2019 затвердив постанову № 878, якою вносяться зміни до порядку призначення житлових субсидій (порівняльна таблиця). Асоціація міст України проаналізувала постанову та визначила 7 основних змін:

1. Дитячим будинкам сімейного типу за рішенням комісії надано право отримувати субсидію на понаднормову площу житла (не більш як на 50 %).

В Положенні про порядок призначення житлових субсидій:

10. В окремих випадках за рішеннями комісій, утворених районними, районними у містах Києві та Севастополі держадміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі — комісії), житлові субсидії непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, а також дитячим будинкам сімейного типу можуть призначатися на норму, яка перевищує встановлену законодавством соціальну норму житла (далі — понаднормова площа житла).

12. Комісія має право призначити житлову субсидію на загальну площу житла з урахуванням понаднормової площі, яка не може перевищувати більш як на 30 % соціальну норму житла, розраховану для домогосподарства, а для дитячих будинків сімейного типу — не більш як на 50 %. Конкретні розміри загальної площі, на яку призначається житлова субсидія (з урахуванням понаднормової), зазначаються в рішенні комісії.

2. На призначення житлової субсидії не впливає:

— наявність причепа, навіть якщо з дати його випуску не минуло 5 років;

— наявність транспортних засобів, придбаних батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу;

— несплата військовослужбовцями ЄСВ;

— прострочена заборгованість домогосподарств з оплати ЖКП, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої минув.

В Положенні про порядок призначення житлових субсидій:

14. Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:

2) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа).

При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля, а також транспортні засоби, придбані батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу.

3) у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (далі — особи, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії), і в цьому періоді:

ними або за них не сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім військовослужбовців, а також осіб, щодо яких наявна заборгованість роботодавця із виплати заробітної плати та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування).

5) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії (крім заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу, що нарахована виконавцем комунальної послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та у зв’язку з приведенням об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов, а також заборгованості, що виникла у зв’язку з тим, що управитель, об’єднання, виконавець комунальних послуг не уклали договору з АТ «Ощадбанк» (його установами) для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі).

3. Під час призначення житлової субсидії не враховуються доходи одного з подружжя, який зареєстрований за іншою адресою, якщо обом більше 60 років і вони проживають у сільській місцевості або селищах міського типу.

В Положенні про порядок призначення житлових субсидій:

24. Житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства.

...

Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства (крім доходів одного з подружжя, якщо обом більше 60 років і вони проживають у сільській місцевості або селищах міського типу, доходів батьків у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання, та доходів одного з батьків дитини у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною у разі, коли батьки розлучені або не перебували у шлюбі, а також осіб, які вважаються безвісно відсутніми за рішенням суду або мають правовий статус осіб, зниклих безвісти). При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

4. До сукупного доходу домогосподарства не включаються:

— соціальна стипендія;

— отримана житлова субсидія та пільги на ЖКП;

— матеріальна допомога дитячим будинкам сімейного типу, яка виплачується за рахунок бюджетних коштів.

В Положенні про порядок призначення житлових субсидій:

31. Під час призначення житлової субсидії враховуються такі доходи:

...

стипендія (крім соціальної стипендії студентів (курсантів) з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у разі продовження навчання до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів, а також студентів (курсантів) закладів вищої освіти, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків).

32. До сукупного доходу домогосподарства не включаються такі соціальні виплати:

...

— житлова субсидія;

— пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу.

33. До сукупного доходу також не враховуються:

...

матеріальна допомога дитячим будинкам сімейного типу, яка виплачується за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

5. Управителі, об’єднання, виконавці комунальних послуг подають органу соцзахисту інформацію про:

— розмір цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги;

— розмір внесків/платежів об’єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком.

В Положенні про порядок призначення житлових субсидій:

50. Для призначення житлових субсидій на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у п’ятиденний строк з дня його отримання подаються відомості про:

забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами — управителями, об’єднаннями, виконавцями комунальних послуг, у яких зазначається:

— розмір цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги;

— розмір внесків/платежів об’єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком.

6. Конкретизовано, що надміру перераховану субсидію в судовому порядку примусово стягує орган, який її призначив.

В Положенні про порядок призначення житлових субсидій:

127. У разі відмови громадянина добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії питання про її примусове стягнення вирішується органом, який призначив житлову субсидію, у судовому порядку.

7. З 1 травня 2020 року при розрахунку обов’язкового платежу базова норма плати за послуги встановлюється на рівні 20 % середньомісячного сукупного доходу домогосподарства.

В урядовій постанові від 27.07.1998 № 1156 «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії» у формулі розрахунку обов’язкового платежу базова норма плати за послуги встановлена на рівні 20 % середньомісячного сукупного доходу домогосподарства (Рг = 20).

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд