Розумна Взаємодія. Інновація з українським корінням

В обраному У обране
Друк
Георгієнко, ключовий експерт ініціативи «Розумна Взаємодія» (магістр державного управління з практичним досвідом у сфері місцевого самоврядування та державного врядування, громадянського суспільства та соціального підприємництва)
Місцеве самоврядування Листопад, 2019/№ 11

Громади, відкриті для донорів та інвесторів

Майже всі громади прагнуть залучити додаткові кошти, але чи є вони достатньо відкритими для донорів та інвесторів? І що не менш важливо — чи існує потреба у донорів безпосередньо працювати з громадами?

У травні-2019 з’являється наступне повідомлення: «USAID прагне налагодити безпосереднє партнерство з місцевими лідерами, мережами та установами. Агентство шукає можливості та механізми для спільного створення, спільного проектування, спільного інвестування та співпраці». Тобто агентство з бюджетом 27,2 млрд доларів на рік (2016) прагне безпосереднього партнерства та шукає, яким чином це краще робити на кожному етапі взаємодії. Це дуже вагомий аргумент, який щонайменше потребує уваги!

Далі — більше: у вересні відповідний офіс USAID у Вашингтоні інформує про результати розгляду пропозицій механізмів зі всього світу і визначається з 16 найкращими для подальшої роботи з удосконалення. Серед них ініціатива Smart Interactions (Розумна Взаємодія), яка має українське коріння, і майже єдина відібрана з континентальної Європи. Але це ще не все. Як відомо, обсяг допомоги з державних джерел (у тому числі USAID) складає у світі десь 20 %, решта 80 % — це приватні фонди. І майже відразу після USAID розробників «Розумної Взаємодії» запрошують до міжнародного Симпозіуму в Лондоні за участю низки таких приватних фондів. Що ж такого інноваційного та корисного віднайшли донори в «Розумній Взаємодії»1? Для відповіді на це запитання потрібно ознайомитись із новими підходами, які будуть корисними для місцевих громад і без участі донорів.

1 Далі за текстом — РВ.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити