Уроки діджиталізації в малих громадах: європейський досвід

В обраному У обране
Друк
Михальська Валерія, юрисконсульт "Видавничого будинку "Фактор"
Місцеве самоврядування Листопад, 2019/№ 11
«Цифровізація» продовжує крокували Україною. В останні два місяці велика команда, до якої входять Міністерство цифрової трансформації України, галузевий комітет Верховної Ради України, приватні партнери та офіси міжнародних організацій, презентували концепцію «держави у смартфоні» — проект «Держава і я». По суті, «Держава і я» — це онлайн-ресурс, на якому громадянин матиме можливість зручно та швидко отримати будь-яку послугу онлайн. Поки що ресурс перебуває на стадії розробки. Але цей матеріал не про «державу у смартфоні» в цілому. Цей матеріал про те, як цифрові технології можуть змінювати якість життя малих міст.

В цілому по країні, особливо в малих населених пунктах, люди все ще не довіряють повною мірою цифровим послугам та не використовують повною мірою можливості технологій. В громадах на це або немає часу, або це створює ризики, або ж на такі трансформації не вистачає коштів ані у влади, ані у бізнесу.

Втім, цифрові технології не просто заощаджують ваш час. Цифрові технології — вони ще й про довіру. Людина більше довірятиме державі, якщо отримає довідку швидко онлайн, аніж якщо буде стояти за довідкою в черзі весь день, а коли нарешті дістанеться адміністратора, відповідального за надання послуги, — зустріне його втомлений погляд. І така ситуація склалася не тільки у сфері державних та муніципальних послуг. Інтернет та соціальні мережі можуть зробити будь-який продукт не тільки відомим споживачу, а й певним чином «поріднити» споживача із продуктом, адже саме в Інтернеті є можливість розмістити якомога більшу кількість інформації за малий кошт.

Тож найкращим інструментом, щоб подолати бар’єри на шляху до цифрового суспільства у вашій громаді на першому етапі, стануть навчання. Саме за допомогою навчання можна знайти відповіді на запитання, які цифрові послуги можуть бути корисними людям, а потім розказати людям про можливі зміни, які діджиталізація може привнести у їх життя.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити