Нове життя старого простору: як перетворити занедбані приміщення на креативні хаби

В обраному У обране
Друк
Андрієвський Тимур, юрисконсульт "Видавничого будинку "Фактор"
Місцеве самоврядування Листопад, 2019/№ 11
В епоху креативної економіки зростає попит на перетворення культури у повноцінний сегмент ринку. Але більшість культурних активістів та творчих людей на практиці отримують одну загальну для всієї держави проблему — відсутність культурної інфраструктури, яка могла б повноцінно задовольнити потреби. Про те, як можна змінити ситуацію на краще, і йтиметься у нашому матеріалі.

Особлива нестача необхідних креативних просторів відчувається в малих громадах, але з реформою децентралізації у громад з’являються нові можливості для розвитку, залучення інвестицій та збільшення бюджетних надходжень. Все більше громад зацікавлені у створенні публічних просторів соціально-культурного значення.

Так, наприклад, у Великолюбінській ОТГ на Львівщині з’явиться сучасний центр культури, послугами якого будуть користуватися майже 10 тисяч мешканців громади.

Реконструкцію старого приміщення народного дому вже розпочали. Загальний бюджет проєкту становить понад 18 млн грн., із них 8 млн 400 тис. отримають із Програми підтримки секторальної політики державного бюджету, понад 127 тис. виділили з бюджету Великолюбінської ОТГ та 1 млн 700 тис. грн. надійде на рахунок селищної ради із коштів субвенції місцевим бюджетам на розвиток сільських територій, які планують освоїти до кінця 2019 року.

За ці кошти планують відремонтувати будівлю Центру культури, дев’ять приміщень, облаштують мансардний поверх на горищі з двома окремими кімнатами, наповнять обладнанням сім студій.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити