Приймаєте місцевий бюджет? А гендер урахували?

В обраному У обране
Друк
Ковшова Олена, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»
Місцеве самоврядування Жовтень, 2019/№ 10
Якщо ви забули про наказ Мінфіну № 1 від 02.02.2019 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо впровадження та застосування гендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі»1, настала пора згадати. Адже цей документ став важливим кроком на шляху до інституціоналізації гендерно орієнтованого бюджетування в Україні. Ці рекомендації можуть бути використані головними розпорядниками бюджетних коштів та іншими учасниками бюджетного процесу для врахування гендерних аспектів у процесі планування, виконання та звітування про виконання бюджетних програм. Що це дасть? Інтеграція гендерно орієнтованого підходу у бюджетний процес забезпечить підвищення ефективності та якості наданих державних послуг з урахуванням потреб та інтересів дівчат і хлопців, жінок і чоловіків та їх різних груп, а також дозволить посилити підзвітність розпорядників бюджетних коштів та прозорість бюджету. На сайті Мінфіну за посиланням www.mof.gov.ua/uk/news/informatsiia-shchodo-realizatsii---proektu-genderne-biudzhetuvannia-v-ukraini--na-rivnimistsevykh-biudzhetiv-stanom-na--lypnia--roku міститься корисна інформація щодо практичного впровадження гендерного бюджетування. Що треба враховувати, зокрема, при прийнятті бюджетних програм?

1 Далі за текстом — Методичні рекомендації.

Про гендерно орієнтоване бюджетування за Методичними рекомендаціями

Гендерно орієнтоване бюджетування (ГОБ) — це врахування потреб жінок і чоловіків із різних соціально-економічних груп на всіх етапах бюджетного процесу.

В основі гендерно орієнтованого бюджетування гендерний бюджетний аналіз програм, які фінансуються з бюджету (місцевого, державного). Мета гендерного аналізу — виявити нерівності у бюджетних програмах і вдосконалити їх задля того, щоб вони краще задовольняли потреби жінок і чоловіків в Україні.

У розд. III. «Проведення гендерного аналізу бюджетної програми» Методичних рекомендацій надані лише загальні вимоги до гендерного аналізу бюджетної програми. І треба подякувати Мінфіну, що навів детальну інформацію на своєму сайті з приводу проведення такого аналізу, про що поговоримо далі.

Спершу для кращого розуміння прикладів, які будуть наводитись у статті, нагадаємо, що згідно із:

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити