Актуальне запитання. Про оподаткування військовим збором нецільової матеріальної допомоги

В обраному У обране
Друк
Ковшова Олена, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»
Місцеве самоврядування Жовтень, 2019/№ 10
Чи треба оподатковувати військовим збором нецільову матеріальну допомогу, яка одноразово була виплачена працівнику?

Об’єкт оподаткування військовим збором — доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу України (далі — ПК), зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (п.п. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ ПК). До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку згідно з п. 164.2 ст. 164 ПК включають доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) та інші доходи, крім тих, що зазначені у ст. 165 ПК. Якщо роботодавець надає окремим працівникам матеріальну допомогу за їх заявами у зв’язку з особистими обставинами без встановлення цілей або напрямів її витрачення та носить разовий характер, наприклад на вирішення соціально-побутових потреб, то сума такої допомоги є нецільовою благодійною допомогою та оподатковується з урахуванням вимог п. 170.7 ст. 170 ПК. Відповідно до п.п. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 ПК до оподатковуваного доходу не включають суму нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами — юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, встановленого на 1 січня такого року. Суми граничного розміру доходу визначають згідно з абз. 1 п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПК. Коли сума нецільової благодійної допомоги перевищує зазначений розмір, то сума такої допомоги в частині її перевищення є об’єктом оподаткування військовим збором на загальних підставах. Фахівці ДПС у Волинській області повідомили: до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, тобто не оподатковується, сума нецільової благодійної допомоги, що надається роботодавцем на користь працівника, яка сукупно у 2019 році не перевищує 2690 грн. (у 2018 році — 2470 грн., у 2017 році — 2240 грн.), в частині її перевищення є об’єктом оподаткування військовим збором на загальних підставах. Інформація розміщена на офіційному сайті територіального органу Державної податкової служби у Волинській області за посиланням vl.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/391504.html

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити