Актуальне запитання. Про об’єднання бюджетів до завершення року

В обраному У обране
Друк
Ковшова Олена, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»
Місцеве самоврядування Жовтень, 2019/№ 10
Чи можна здійснювати об’єднання бюджетів до завершення року?

Відповідь на це запитання міститься у листі Державної казначейської служби від 14.08.2019 № 16-06-06/13898. Відповідно до ч. 9 ст. 8 Закону України від 05.02.2015 № 157-VIII «Про добровільне об’єднання територіальних громад» бюджети територіальних громад, що об’єдналися, виконуються окремо до закінчення бюджетного періоду з урахуванням особливостей, встановлених цією частиною. Розділом IV «Прикінцеві положення» Закону визначені особливості виконання бюджету об’єднаної територіальної громади, яка утворена у 2019 році, зокрема:

— сільська, селищна, міська рада, обрана об’єднаною територіальною громадою у 2019 році, мають право прийняти рішення щодо затвердження бюджету об’єднаної територіальної громади на 2019 рік, який включатиме показники бюджетів відповідних територіальних громад, що об’єдналися;

— у разі прийняття рішення щодо затвердження такого бюджету об’єднаної територіальної громади на 2019 рік сільською, селищною, міською радою, обраною об’єднаною територіальною громадою у 2019 році, приймаються рішення про втрату чинності рішеннями про бюджет відповідних територіальних громад, що об’єдналися.

Зважаючи на вищезазначене, Законом передбачені два механізми функціонування добровільного об’єднання територіальних громад, а саме: бюджети територіальних громад, що об’єдналися, виконуються окремо до закінчення бюджетного періоду або приймають рішення щодо затвердження бюджету об’єднаної територіальної громади на 2019 рік, який включатиме показники бюджетів відповідних територіальних громад, що об’єдналися.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити