Новий порядок укладення контракту з керівником закладу охорони здоров’я

В обраному У обране
Друк
Кравченко Тетяна, аналітик "Видавничого будинку "Фактор", адвокат
Місцеве самоврядування Жовтень, 2019/№ 10
В процесі медичної реформи зазнав змін діючий порядок регулювання праці працівників закладів охорони здоров’я, зокрема керівників цих закладів. Тож давайте проаналізуймо важливі зміни законодавства щодо порядку укладення та розірвання контрактів з керівниками закладів охорони здоров’я.

Контракт

Почнемо з того, що наказом Міністерства охорони здоров’я України від 31.10.2018 № 1977 «Про внесення змін до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 «Охорона здоров’я»1 внесено зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників.

1 Далі за текстом — наказ № 1977.

Виключено назву посади «головний лікар», а введено назви посад «медичний директор» (який буде здійснювати керівництво закладом охорони здоров’я у порядку делегованих йому керівником повноважень з медичних питань, відповідно до чинного законодавства України) та «генеральний директор (директор)/начальник (завідувач) закладу охорони здоров’я» (який буде керувати виробничо-господарською та фінансово-економічною діяльністю закладу охорони здоров’я, відповідати за фінансово-господарські результати його діяльності).

Постановою КМУ від 21.08.2019 № 792 затверджено новий Порядок укладення контракту з керівником державного, комунального закладу охорони здоров’я2, яким врегульовано порядок укладення контрактів з керівниками державних, комунальних закладів охорони здоров’я та затверджено типову форму контрактів з такими керівниками.

2 Далі за текстом — Порядок № 792.

Одразу ж зауважимо, що укладати контракти ОМС, як власник закладу охорони здоров’я, буде тільки з керівниками (генеральними директорами/начальниками) закладів охорони здоров’я.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити