Європейський суд з прав людини визнав порушенням бездіяльність ради

В обраному У обране
Друк
Сербіна Анастасія, головний редактор спецвипуску "Юридичні практики", адвокат
Місцеве самоврядування Жовтень, 2019/№ 10
У національній судовій практиці вже сталим є висновок суду про неможливість втручання у дискреційні повноваження ради, через що маємо доволі потужне обґрунтування перед заявниками, які, наприклад, хочуть оформити право на земельну ділянку, у вигляді відмови у зв’язку із тим фактом, що депутати не проголосували за прийняття цього рішення. Тому вкрай важливим є рішення Європейського суду з прав людини1, який не погодився із рішенням національних судів України. Вказане рішення може суттєво змінити практику застосування національного законодавства.

1 Далі за текстом — ЄСПЛ.

Дискреційні повноваження ради

Доволі звичною є ситуація, коли земельні питання заявника попри встановлений законодавством строк взагалі не виносяться на розгляд ради. Оскаржуючи бездіяльність ради, суд може зобов’язати останню розглянути заяву заявника на наступній сесії. Проте суд не може зобов’язати депутатів ради проголосувати «за», саме так відбулось у ситуації, що стала приводом для подальшого звернення до ЄСПЛ.

Релігійна громада придбала у Кривому Розі житловий будинок, аби згодом збудувати там місце для богослужіння. Рада з питань архітектури і планування схвалила розміщення «Залу Царства» на земельній ділянці, і через сім місяців відділ планування міста подав проект рішення про затвердження проекту відведення земельної ділянки та про здачу земельної ділянки в оренду громаді.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити