Про звільнення заступника міського голови

В обраному У обране
Друк
Місцеве самоврядування Жовтень, 2019/№ 10
Консультація Аналітичного центру Асоціації міст України1

* Можна ознайомитись за посиланням: https://www.auc.org.ua/faq

Просимо надати консультацію з такого питання. Згідно з абзацом 4 статті 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» на посади заступників сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради особи приймаються шляхом затвердження відповідною радою. Чи може міський голова своїм розпорядженням звільнити керуючого справами виконавчого комітету за невиконання його доручень та обов’язків, визначених рішенням виконавчого комітету «Про розподіл функціональних обов’язків, між міським головою, секретарем… та керуючим справами виконкому»?

Відповідно до частини третьої статті 7 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III на посадових осіб місцевого самоврядування поширюється дія законодавства України про працю з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.

Частиною третьою статті 147-1 КЗпП України визначено, що працівники, які займають виборні посади, можуть бути звільнені тільки за рішенням органу, який їх обрав, і лише з підстав, передбачених законодавством.

Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (абз. 3 ч. 1 ст. 10) визначено, що прийняття на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється: на посади заступників сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради — шляхом затвердження відповідною радою.

Таким чином, звільнення з посади керуючого справами виконавчого комітету міської ради, як захід дисциплінарного стягнення, має відбуватись на підставі рішення відповідної ради.

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити