Активізація процесу приєднання громад до міст обласного значення та ОТГ1

В обраному У обране
Друк
Ковшова Олена, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»
Місцеве самоврядування Жовтень, 2019/№ 10
В 2019 році Координатор проєктів ОБСЄ в Україні впроваджує проєкт «Сприяння діалогу щодо реформ в Україні». Однією з реформ у фокусі є реформа децентралізації. Починаючи з липня 2019 року проєкт провів серію установчих партнерських зустрічей в форматі діалогу щодо приєднання громад до міст обласного значення та ОТГ в шести областях України: Київській, Донецькій, Львівській, Одеській, Дніпропетровській та Харківській. Ця серія заходів стала можливою завдяки координації роботи декількох потужних стейкхолдерів — Міністерства розвитку громад та територій України, Асоціації міст України, Офісу реформ Кабінету Міністрів України, Центрів розвитку місцевого самоврядування програми «U-LEAD з Європою», державних адміністрацій відповідних областей, Міністерства охорони здоров’я України. Метою заходів організатори визначили сприяння містам обласного значення та ОТГ в приєднанні суміжних громад для створення потужних центрів економічного, соціального, культурного зростання. Для активізації цього процесу представникам міст обласного значення та вже об’єднаних територіальних громад за підтримки експертів різних проєктів та організацій рекомендовано пройти певний шлях, а саме:
1) Визначити та структурувати проблеми та виклики приєднання, що і відбувалося під час серії установчих партнерських зустрічей в областях.
2) В своїх містах разом з експертами з питань децентралізації, що працюють в області, підготувати так звану «стратегічну карту можливостей», яка включатиме бачення майбутнього розвитку об’єднаної громади.
3) Організувати комунікацію з сусідніми громадами, залучити їх до обговорення цього бачення, сформувати спільний погляд на майбутнє громади незалежно від того, відбудеться приєднання добровільним чи вже адміністративним шляхом.
Як саме відбувалися зустрічі та які проміжні висновки отримані в результаті зустрічей, читайте у матеріалі.

1 Підготовлено на основі матеріалів проєкту «Сприяння діалогу щодо реформ в Україні», наданих Координатором проєктів ОБСЄ в Україні.

Порадник зі створення стратегічної карти можливостей

Для допомоги містам та вже утвореним ОТГ в рамках проєкту було розроблено Порадник зі створення стратегічної карти можливостей для міст обласного значення та ОТГ в процесі приєднання суміжних громад. Розрахунки і стратегії важливі не лише тоді, коли громада вже створена. Бо логічним є зрозуміти, які можливості, переваги, а також які потенційні виклики чекають на такий формат об’єднання, ще до того, як об’єднання відбудеться.

Очікується, що така стратегічна карта можливостей буде багатофункціональним документом.

По-перше, стратегічна карта можливостей слугуватиме обґрунтованою пропозицією, презентацією, для суміжних громад в процесі переговорів, громадських слухань. І міста самі, і їхні сусіди краще усвідомлюватимуть, що чекає на них після приєднання, якщо таке відбудеться (якщо так зазначено в перспективному плані, то приєднання відбудеться автоматично після закінчення етапу добровільності реформи).

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити