Актуальне запитання. Про неподання Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації

В обраному У обране
Друк
Ковшова Олена, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»
Місцеве самоврядування Вересень, 2019/№ 9
Ми — молодіжна організація, яка є неприбутковою. Цього року з певних обставин ми не подали до податкового органу податковий звіт про використання коштів неприбуткової організації. Але наразі виникла необхідність продовжити роботу молодіжної організації. Окрім цього є нюанс: місце реєстрації організації знаходиться в одному місці, а діяльність ми хочемо розпочати в іншому. Чи можна так робити та чи застосовується до нас штраф за неподання цього Звіту?

Є дві новини: одна добра, а друга — ні. Отже, спочатку про гарну: Податковий кодекс України (далі — ПК) не вимагає здійснення діяльності лише за місцем реєстрації неприбуткової організації, якою в даному випадку є молодіжна організація. Тепер про погане: необхідність подання Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації (далі — Звіт) установлена абз. 4 п. 46.2 і п.п. 133.4.3 ПК і є обов’язком неприбуткової організації.

Так, неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені п. 133.4 ст. 133 ПК, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (професійні спілки, їх об’єднання та організації профспілок, утворені в порядку, визначеному законом, звітують у разі порушень п. 133.4 ст. 133 ПК), та річну фінансову звітність.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити