Повноваження НАЗК та Нацполіції щодо складання адмінпротоколів

В обраному У обране
Друк
Мороз Оксана, юрист-аналітик "Видавничого будинку "Фактор"
Місцеве самоврядування Вересень, 2019/№ 9
Хочемо одразу зазначити, що на сторінках нашого видання ми вже торкались теми розподілу повноважень між НАЗК та Нацполіцією в межах складання адміністративних протоколів за одні й ті ж правопорушення, пов’язані з корупцію. Як показує практика, слід ще раз проаналізувати цю тему. Так, неодноразово досліджуючи матеріали про адміністративні правопорушення, можна натрапити на інформацію, в якій вказується на необхідність надання документів в рамках проведення перевірки, і ці документи, відповідно, в матеріалах відсутні. Тому дуже важливо звертати увагу на той факт, що стало підставою для складення протоколу, яким чином та ким було виявлено недотримання антикорупційного законодавства.

Про головне

Сьогодні в Україні розповсюдженими є справи, пов’язані з притягненням осіб до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Нагадаємо, що Закон України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції»1 визначає два види правопорушення: корупційні правопорушення та правопорушення, пов’язані із корупцією. В цій саме статті будемо говорити про адміністративні правопорушення, пов’язані із корупцією.

1 Далі за текстом — Закон № 1700.

Отже, в нашій державі створена і діє єдина комплексна система уповноважених суб’єктів, покликаних забезпечити виявлення, досудове розслідування і запобігання корупційним правопорушенням та правопорушенням, пов’язаним із корупцією. Такими органами відповідно до Закону № 1700 є: Національне антикорупційне бюро, Спеціалізована антикорупційна прокуратура, Державне бюро розслідувань, Служба безпеки України, НАЗК та Національна поліція України.

Зауважимо, що кожен «антикорупційний орган» має свою, так би мовити, ділянку роботи та уповноважений законодавством України на виконання саме «своїх» функцій. В цій статті ми поговоримо про повноваження на складення адміністративного протоколу.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити