Регуляторний акт ОМС: встановлення тарифів на транспортні послуги

В обраному У обране
Друк
Мороз Оксана, юрист-аналітик "Видавничого будинку "Фактор"
Місцеве самоврядування Вересень, 2019/№ 9
У цій статті ми розглянемо діяльність ОМС у частині прийняття регуляторного акта. Приводом до написання матеріалу стало рішення Верховного Суду України1. Так, ВС розглянув у касаційному порядку адміністративну справу за позовом до міської ради в особі виконавчого комітету про скасування рішення щодо тарифу на послугу з перевезення пасажирів міським електротранспортом. «Розберемо» відповідну судову справу починаючи з рішення суду першої інстанції. Разом із тим проаналізуємо положення законодавства про регуляторний акт, які дії слід здійснити перед його прийняттям та порядок його прийняття.

1 Далі за текстом — ВС.

Коротко про суть справи

Одразу хочемо зазначити, що у цій статті йтиметься про встановлення тарифів на транспортні послуги. Проте, як і з тарифами на транспорт, так і з комунальними тарифами, дії у вас як у суб’єкта владних повноважень багато в чому є схожими. Тому майте це на увазі, коли будете приймати регуляторні акти, що стосуються тарифів.

Отже, у квітні 2018 року Особа 12 звернувся до окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до міської ради в особі виконавчого комітету міської ради3, в якому просив визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету № 172 від 20.03.2018 «Про встановлення тарифу на послугу з перевезення пасажирів міським електротранспортом»4.

2 Далі за текстом — Особа 1, позивач.

3 Далі за текстом — відповідач.

4 Далі за текстом — Рішення.

Коротко по хронології. Так, у лютому 2018 року начальник комунального підприємства5 направив лист, зареєстрований у міській раді, в якому було зазначено прохання підвищити вартість проїзду в тролейбусі з 2 грн. до 4 грн. за одну поїздку, про що були надані відповідні розрахунки.

5 Далі за текстом — КП.

Це звернення начальника КП було розглянуто на засіданні виконавчого комітету міської ради і прийнято відповідне рішення.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Рішенням виконавчого комітету міської ради було встановлено тариф на послугу з перевезення пасажирів тролейбусами в розмірі 3 грн. за разовий проїзд одного пасажира та затверджена вартість абонентних білетів для громадян на проїзд в тролейбусі у розмірі 180 грн. на місяць. Крім того, попереднє рішення щодо встановлення тарифів втратило чинність.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити