Теми статей
Обрати теми

Щодо надання роз’яснень окремих положень законодавства в частині призначення старости

Лист Мінрегіону від 01.10.2020 № 1/34/11588-20

Міністерство розвитку громад та територій України розглянуло <...> звернення <...> щодо надання роз’яснень окремих положень законодавства в частині призначення старости та повідомляє.

Щодо питання 1: «Як бути із сільськими, селищними головами громад, що об’єдналися? Чи потрібно їх визначати виконувачами обов’язків старост та на який період?»

Змінами до Виборчого кодексу України вилучено статті про старост. Але це не означає, що інститут старост зникає. Змінюється процедура обрання: непрямі вибори старост унормовані тепер у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі — Закон). Отже, усі питання щодо старост врегульовано у новій статті 541 цього Закону, доповненої згідно із Законом № 1848-VIII від 09.02.2017 р. у редакції Закону № 805-IX від 16.07.2020 р., яка присвячена саме старостам.

Відповідно до частини першої статті 541 Закону староста затверджується сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.

Законодавством не передбачено норми щодо необхідності призначення сільських, селищних, міських голів територіальних громад, які об’єдналися, виконувачами обов’язків старост.

Натомість статтею 42 Закону встановлено, що повноваження сільського, селищного, міського голови закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до частин першої та другої статті 79 цього Закону.

Тобто сільські, селищні голови територіальних громад, що об’єдналися, можуть бути призначені старостами, а не виконуючими обов’язки за процедурою, визначеною статтею 541 Закону.

Щодо питання 2: «Чи означає те, що чергові вибори співпали з першими виборами в таких громадах, що повноваження відповідних голів припинились і рада об’єднаної територіальної громади може призначити старосту в порядку, передбаченому статтею 541 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»?

Згідно із статтею 541 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» староста затверджується сільською, селищною, міською радою на строк її повноважень за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови.

Щодо питання 3: «Якщо перші вибори в об’єднаних територіальних громадах не співпадають з першими місцевими виборами, то на який період тоді сільські, селищні голови громад, що увійшли до об’єднаної громади, виконують повноваження старости?»

Постановою Верховної Ради України від 15 липня 2020 року № 795-IX «Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році» на неділю, 25 жовтня 2020 року, призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

Враховуючи, що пунктом 5 зазначеної Постанови, згідно з якою чергові місцеві вибори не проводяться в разі призначення перших виборів депутатів відповідних місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на 25 жовтня 2020 року, та розпорядження Кабінету Міністрів України, якими визначено адміністративні центри територіальних громад та затверджено території територіальних громад, Центральна виборча комісія постановою від 8 серпня 2020 року № 160 призначила перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів на 25 жовтня 2020 року.

Заступник Міністра В. Негода

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі