Договір про спільну діяльність як прихований вид договору оренди землі

В обраному У обране
Друк
Сербіна Анастасія, головний редактор спецвипуску "Юридичні практики", адвокат
Місцеве самоврядування Січень, 2020/№ 1
Доволі розповсюдженою є практика укладення договору про спільну діяльність, який фактично приховує інший правочин — договір оренди землі, задля уникнення встановлених законодавством процедур. Наслідком цього може стати визнання його недійсним у судовому порядку, у тому числі за позовом прокуратури, яка «полюбляє» таку категорію справ.

Визначення термінів

Під час визначення підстав для висновків про удаваність правочину слід здійснити аналіз положень договору. Нагадаю, що удаваним є правочин, який відповідно до ч. 1 ст. 235 Цивільного кодексу України1 вчинено сторонами для приховання іншого правочину, який вони насправді вчинили.

1 Далі за текстом — ЦК.

За удаваним правочином сторони умисно оформляють один правочин, але між ними у дійсності встановлюються інші правовідносини. За таким правочином права та обов’язки сторін виникають, але не ті, що випливають з його змісту.

Наслідки таких дій визначені в ч. 2 ст. 235 ЦК: якщо буде встановлено, що правочин був вчинений сторонами для приховання іншого правочину, який вони насправді вчинили, відносини сторін регулюються правилами щодо правочину, який сторони насправді вчинили.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити