Інструкція щодо дій посадових осіб місцевого самоврядування у разі візиту правоохоронних чи контролюючих органів

Місцеве самоврядування Січень, 2020/№ 1
В обраному У обране
Друк
Ця Інструкція була розроблена експертами Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», в рамках реалізації Проекту «Підсилення правозахисної спроможності об’єднаних громад».

Можливість втручання органів прокуратури та правоохоронних органів в діяльність ради чітко регламентована вимогами законодавства. Візит слідчого або прокурора можливий лише в рамках кримінального провадження і лише в спосіб, який визначений Кримінальним процесуальним кодексом України1.

1 Далі за текстом — КПК.

Частиною 2 ст. 93 КПК України стороні обвинувачення надано право здійснювати збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Разом із тим, це право не є всеосяжним, а може бути реалізовано виключно у порядку, передбаченому цим Кодексом (ч. 1 ст. 93 КПК). А отже візит правоохоронних органів може відбуватися лише шляхом здійснення тимчасового доступу до речей чи документів, або під час обшуку.

Відповідно, з метою розуміння дій представників ради в тій чи іншій ситуації слід ознайомитись із вимогами КПК, які регламентують відповідні процедури для правоохоронних органів.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд