Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Розробляємо Положення про порядок ведення договірної роботи в раді

Місцеве самоврядування Січень, 2020/№ 1
Друк
Це Положення було розроблено експертами Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», в рамках реалізації Проекту «Підсилення правозахисної спроможності об’єднаних громад».

За змістом положень ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» за стан дотримання законності в ОМС відповідає сільський, селищний, міський голова, оскільки він є головною посадовою особою територіальної громади відповідного села, селища, міста (ч. 1 ст. 12 цього Закону). Водночас обов’язок щодо здійснення контролю за правовою роботою в цілому, включаючи контроль за відповідністю договірних відносин ОМС чинному законодавству, ні за ким конкретно не закріплено, якщо, звісно, не враховувати посадові інструкції окремих працівників, положення про структурні підрозділи ради та інші документи, в яких закріплено розподіл обов’язків посадових осіб місцевого самоврядування.

В цій частині слід зазначити, що основне навантаження з контролю, організації та методичного забезпечення договірних відносин ОМС, як правило, покладається саме на структурний підрозділ, до функцій якого віднесено правові питання (відділ з правового забезпечення, юридична служба тощо). Враховуючи широкий спектр сфер, якими опікується місцеве самоврядування, та зважаючи на різнотиповість договірних відносин, які виникають під час діяльності ОМС, можна констатувати, що не лише відділ з правового забезпечення має бути задіяний у веденні договірної роботи. До неї мають бути залучені всі структурні підрозділи ради та посадові особи, до повноважень чи функцій яких належать відносини, які становлять предмет того чи іншого договору. В зв’язку з цим виникає необхідність в розробленні єдиних правил, якими будуть керуватися всі структурні підрозділи ради та її посадові особи. Такими правилами може стати положення про порядок ведення договірної роботи в раді з чітким алгоритмом дій кожного залученого до договірної роботи суб’єкта, з деталізацією кроків від розроблення проєкту договору до завершення його виконання.

img 1

img 2

img 3

img 4

img 5

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі