Суспільно корисні роботи: відправили, а порушник захворів!

Кравченко Тетяна, аналітик ТОВ «ФАКТОР-МЕДІА», адвокат
Місцеве самоврядування Січень, 2020/№ 1
В обраному У обране
Друк
При виконанні постанов судів про накладення адміністративних стягнень у вигляді суспільно корисних робіт трапляються різні неординарні випадки. Так, на одне з підприємств, визначених ОМС для відбування суспільно корисних робіт, був направлений порушник, який за станом здоров’я (перенесений інсульт) повноцінно виконанням суспільно корисних робіт займатись не зміг. У зв’язку із чим керівник підприємства звільнив його з роботи, направив для вирішення питання щодо подальшого виконання постанови суду до центру пробації. Але центр пробації повернув порушника знову на підприємство, внаслідок чого керівнику довелось направити порушника на медичне обстеження щодо стану здоров’я та можливості виконувати суспільно корисні роботи. Яких дій в даному випадку повинен був вжити керівник підприємства і хто саме вирішує питання, пов’язані з виконанням постанов суду про накладення адміністративних стягнень, — йтиметься далі.

Суспільно корисні роботи як вид адміністративного стягнення

Почнемо з того, що суспільно корисні роботи відносяться до основних видів адміністративних стягнень (статті 25, 311 Кодексу України про адміністративні правопорушення1).

1 Далі за текстом — КпАП.

Вони призначаються судом за вчинення особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, правопорушення, передбаченого ст. 1833 КпАП.

Виконання постанови суду про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт покладається на уповноважений орган з питань пробації.

Виконуються вони шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої та перелік об’єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначається відповідним ОМС (пункти 11.1, 11.2 Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 19.03.2013 № 474/52).

2 Далі за текстом — Порядок № 474.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд