Інформація про земельні ділянки: обов’язок ОМС — її надавати

Мороз Оксана, юрист-аналітик "Видавничого будинку "Фактор"
Місцеве самоврядування Січень, 2020/№ 1
В обраному У обране
Друк
У цій статті поговоримо про забезпечення ОМС доступу до інформації про наявність неприватизованих земельних ділянок під забудову. З практики відомі різні випадки: приховування інформації, надання неповної інформації тощо. А якщо пригадати положення ст. 118 Земельного кодексу України1, то можна говорити про те, що громадяни часто потребують такої інформації, аби мати можливість скористатись своїм правом приватизувати земельну ділянку. Також вашій увазі буде представлено рішення Верховного Суду2, яким ОМС було зобов’язано надати інформацію про земельні ділянки, якої так жадав громадянин.

1 Далі за текстом — ЗК.

2 Далі за текстом — ВС.

Про загальне

Слід зазначити, що ситуація із наданням інформації покращилась із відкриттям у загальному доступі Публічної кадастрової карти. Тепер кожен заявник може вказати місцезнаходження земельної ділянки, на яку він претендує, якщо окреслити її межі на роздруківці з вказаного сервісу і подати їх як графічні матеріали разом із клопотанням.

Раніше ж траплялися випадки, коли суб’єкти, перелічені в ст. 122 ЗК, у відписках на клопотання могли зазначати, що нібито із поданих заявником графічних матеріалів неможливо встановити місцезнаходження бажаної земельної ділянки; бажана земельна ділянка перебуває у користуванні невідомого мешканця населеного пункту; щодо земельної ділянки відкрита спадкова справа тощо.

У зв’язку із цим виникала необхідність в отриманні громадянином документа, який би офіційно підтверджував, що певна земельна ділянка із відповідним цільовим призначенням є вільною або зайнятою. Це можна здійснювати за допомогою такого інструмента, як подання громадянином запиту про надання публічної інформації про наявність вільних земельних ділянок на території населеного пункту, наприклад під забудову. Ви стовідсотково з ним стикалися...

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд