Обвинувальний вирок суду: подання декларації на паперових носіях

Мороз Оксана, юрист-аналітик "Видавничого будинку "Фактор"
Місцеве самоврядування Січень, 2020/№ 1
В обраному У обране
Друк
Шановні читачі, поштовхом до написання цього матеріалу стало рішення Вищого антикорупційного суду України1 за фактом неподання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції»2. Одразу зазначимо: в судовій справі, що наводиться, особою, яка не подала декларацію належним чином, є суддя. Вам же вона буде цікава з точки зору правозастосування, адже ви — як посадові особи місцевого самоврядування, так і всі, на кого розповсюджується дія Закону № 1700, повинні виконувати і дотримуватись норм чинного законодавства.

1 Далі за текстом — ВАС, антикорупційний суд.

2 Далі за текстом — Закон № 1700.

Коротко про суть справи

Так, ВАС оголошено перший, обвинувальний вирок судді апеляційного суду за фактом неподання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом № 1700.

Колегія антикорупційного суду повністю підтримала позицію прокуратури та визнала суддю винною у вчиненні злочину, передбаченого ст. 3661 Кримінального кодексу України3. Суд призначив засудженій покарання — 51 тис. грн. штрафу з позбавленням права обіймати державні посади (окрім виборних) протягом року.

3 Далі за текстом — КК.

Нагадаємо, що злочин передбачено ст. 3661 КК це — декларування недостовірної інформації.

Подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом № 1700, або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації — караються штрафом від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до двох років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд