Спеціалісти в штаті ради: чи є вони посадовими особами?

В обраному У обране
Друк
Мацокін Андрій, головний редактор журналу "Держслужбовець"
Місцеве самоврядування Січень, 2020/№ 1
Приводом для написання цієї статті стали запитання нашого читача, що надійшли до редакції. Цитуємо: «Доброго дня. Потрібна ваша консультація. В штаті сільської ради об’єднаної територіальної громади є посади «спеціаліст», «спеціаліст І-ї категорії» та «головний спеціаліст». Яка з вищеназваних посад відноситься до посад, на які поширюється дія ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» (прийняття присяги, присвоєння рангів та подання електронної декларації)? Чи є вони посадовими особами органів місцевого самоврядування? А також постає питання: чи виплачується надбавка за вислугу років відповідним спеціалістам в органах місцевого самоврядування?» Слід нагадати, що ми вже відповідали на подібне запитання (щодо конкретної посади) на сторінках нашого видання (див. «Місцеве самоврядування» № 8 за серпень, 2019). Але якщо є запитання, ми ради на них відповісти.

Відповідно до норм Закону України від 07.06.2001 № 2493-III «Про службу в органах місцевого самоврядування»1 служба в органах місцевого самоврядування — це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.

1 Далі за текстом — Закон № 2493.

Відповідно до ст. 3 Закону № 2493 посадами в ОМС є:

— виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах;

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити