Спеціалісти в штаті ради: чи є вони посадовими особами?

Мацокін Андрій, головний редактор журналу "Держслужбовець"
Місцеве самоврядування Січень, 2020/№ 1
В обраному У обране
Друк
Приводом для написання цієї статті стали запитання нашого читача, що надійшли до редакції. Цитуємо: «Доброго дня. Потрібна ваша консультація. В штаті сільської ради об’єднаної територіальної громади є посади «спеціаліст», «спеціаліст І-ї категорії» та «головний спеціаліст». Яка з вищеназваних посад відноситься до посад, на які поширюється дія ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» (прийняття присяги, присвоєння рангів та подання електронної декларації)? Чи є вони посадовими особами органів місцевого самоврядування? А також постає питання: чи виплачується надбавка за вислугу років відповідним спеціалістам в органах місцевого самоврядування?» Слід нагадати, що ми вже відповідали на подібне запитання (щодо конкретної посади) на сторінках нашого видання (див. «Місцеве самоврядування» № 8 за серпень, 2019). Але якщо є запитання, ми ради на них відповісти.

Відповідно до норм Закону України від 07.06.2001 № 2493-III «Про службу в органах місцевого самоврядування»1 служба в органах місцевого самоврядування — це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.

1 Далі за текстом — Закон № 2493.

Відповідно до ст. 3 Закону № 2493 посадами в ОМС є:

— виборні посади, на які особи обираються на місцевих виборах;

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток iFactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд