Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Що чекає на райдержадміністрації після створення нових районів?

Місцеве самоврядування Червень, 2020/№ 6
Друк
Реорганізацій, а тим більше ліквідацій районних державних адміністрацій, у цьому році не передбачається.

Про це <...> повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода<...>. За його словами, утворення, реорганізація та ліквідація районних державних адміністрацій можуть розпочатися у 2021 році. «Готується нова редакція проєкту Закону «Про місцеві державні адміністрації». Ним і буде визначено їхні повноваження, регламентовано діяльність РДА, структура, чисельність. Пропозиції до законопроєкту пройдуть широкі публічні обговорення. З прийняттям відповідного законодавства Уряд прийме низку рішень щодо формування нових РДА та часові рамки перехідного періоду. За потреби, в районах, які будуть ліквідовані, можуть продовжити функціонування на певний період окремих структурних підрозділів РДА, які надають важливі послуги, наприклад соціального забезпечення. Так само не передбачається якогось тотального вивільнення працівників РДА, як це сьогодні хтось лякає. По-перше, нові РДА повинні стати більш інституційно спроможними і дієвими і для їх комплектації потрібні висококласні службовці, які сьогодні є в РДА. По-друге, громади отримали широкий спектр повноважень, для виконання яких також потрібні якісні кадри, яких поки що вкрай бракує. Хто б де не працював — він все одно живе в якійсь громаді, то ж зможе продовжити свою роботу чи у виконавчому комітеті ради громади, чи у Центрі надання адмінпослуг <...>.

А як же людям з віддалених до райцентру громад тепер їздити до райдержадміністрацій, якщо відстань велика?

«Перше — потреби такої не буде. Всі необхідні послуги мешканці отримуватимуть на території своїх новоутворених громад — це й є сутність децентралізації, яка має наблизити послуги, в тому числі з районного рівня до громад. Друге — ми повинні створити систему послуг, коли не люди мають їздити до влади, а навпаки — влада до людей», — зазначив В’ячеслав Негода.

Які будуть повноваження у районних державних адміністрацій нових районів?

РДА у нових районах, до внесення змін до Конституції України, здійснюватимуть повноваження квазі-виконавчих органів районної ради, оскільки районні ради не мають своїх виконавчих комітетів і завжди делегують свої повноваження РДА. У змінах до Основного Закону, як передбачається, це буде змінено. <...> РДА здійснюватимуть координаційні повноваження між територіальними органами центральних органів виконавчої влади на районному рівні і забезпечуватимуть законність на відповідній території. Щодо повноважень районних рад нових районів, з цього приводу тривають узгодження на рівні центральних органів виконавчої влади.

Інформація розміщена за посиланням decentralization.gov.ua/news/12531

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі