Чи можна списати багатоповерхівку «в нікуди»?

В обраному У обране
Друк
Ковшова Олена, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор», Сербіна Анастасія, головний редактор спецвипуску "Юридичні практики", адвокат
Місцеве самоврядування Березень, 2020/№ 3
1 травня 2020 року завершується перехідний період, визначений положенням нинішньої редакції Закону України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги»1. Відповідно до вимог цього законодавчого акта мешканці багатоквартирних будинків до цієї дати мають вирішити таке питання: «Хто має обслуговувати внутрішньобудинкові мережі?». Чи це примха? Ні, це пряма вимога Закону про ЖКП. Але найбільш цікавою є норма, викладена у п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону про ЖКП. У зв’язку з чим в ОМС виникає чимало запитань, які потребують вирішення. Наприклад: «Чи можна списати багатоповерховий будинок з балансу, якщо мешканці так і не визначились із формою управління?».

1 Далі за текстом — Закон про ЖКП.

Про реформу ЖКП

Реформування житлово-комунальної галузі в Україні триває вже четвертий рік, і вимога обрати управителя стосується всіх українців без винятку, які мешкають у багатоповерхівках. Мінрегіон у своєму листі від 02.05.2019 № 7/10.1/7260-19 роз’яснив деякі особливості комунальних нововведень, з якими можете ознайомитись самостійно. Ми звернемо увагу на ключові моменти, що містяться у Законі про ЖКП.

Законом про ЖКП запроваджуються нова класифікація житлово-комунальних послуг та різні моделі договірних відносин, змінюються підходи до формування тарифів, запроваджується відповідальність за неналежне виконання договору тощо.

Послуги тепер поділяються на житлові (послуга управління багатоквартирним будинком) та комунальні (послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами). Як бачимо, послуги з утримання будинку та прибудинкової території більше немає. Послуга з управління багатоквартирним будинком надається тільки управителем, який отримав відповідний сертифікат.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити