Докази перевищення рівня шуму як підстава для притягнення до відповідальності

В обраному У обране
Друк
Кравченко Тетяна, аналітик "Видавничого будинку "Фактор", адвокат
Місцеве самоврядування Березень, 2020/№ 3
Розглядаючи адміністративну справу за позовом власниці кафе до ОМС про визнання протиправними та скасування постанов у справі про адміністративне правопорушення, Верховний Суд зробив висновок про те, що для встановлення факту вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення1, має бути встановлено перевищення рівня шуму, установленого санітарними нормами для відповідного часу доби. Відсутність будь-яких доказів перевищення рівня шуму, установленого санітарними нормами, свідчить про недоведеність вчинення особою адміністративного правопорушення і не може слугувати підставою для притягнення власниці кафе до адміністративної відповідальності (постанова від 27.12.2019 у справі № 650/1061/16-а). Пропоную обговорити особливості розгляду справ вказаної категорії.

1 Далі за текстом — КпАП.

Склад правопорушення

Відповідно до ст. 1 Закону України від 24.02.1994 № 4004-XII «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»2 шум відноситься до негативних факторів, що впливають або можуть впливати на здоров’я людини чи на здоров’я майбутніх поколінь.

2 Далі за текстом — Закон № 4004.

Відповідно до ст. 24 Закону № 4004 органи виконавчої влади, ОМС, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров’я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов’язані:

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити