Верифікація та моніторинг державних виплат

В обраному У обране
Друк
Сербіна Анастасія, головний редактор спецвипуску "Юридичні практики", адвокат
Місцеве самоврядування Березень, 2020/№ 3
Оскільки законодавством до державних виплат віднесено пенсії, допомоги, пільги, субсидії, соціальні стипендії, інші виплати, що здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування, новий Закон України від 03.12.2019 № 324-IX «Про верифікацію та моніторинг державних виплат»1 стосується також і ОМС.

1 Далі за текстом — Закон про верифікацію.

Суб’єкти

Метою Закону про верифікацію є підвищення адресності державних виплат, сприяння розбудові системи соціального забезпечення, а також забезпечення ефективного використання бюджетних коштів. Органами, які визначені як такі, що здійснюють державні виплати, є розпорядники бюджетних коштів, інші органи, установи та організації, що призначають, нараховують та/або здійснюють державні виплати. Про те, які додаткові обов’язки він встановлює для працівників ОМС, йтиметься далі.

Верифікація — комплекс заходів щодо збору та перевірки достовірності інформації, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних.

Моніторинг — систематична діяльність з проведення аналізу інформації, отриманої під час верифікації, та аналізу результатів верифікації.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити