Роль ОМС в організації виконання суспільно корисних робіт

В обраному У обране
Друк
Кравченко Тетяна, аналітик "Видавничого будинку "Фактор", адвокат
Місцеве самоврядування Травень, 2020/№ 5
Незважаючи на те що ще у 2013-му наказом Міністерства юстиції України від 19.03.2013 № 474/5 був затверджений Порядок виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт, виправних робіт та суспільно корисних робіт1, досі виникають проблеми із його застосуванням. Зокрема, в частині визначення об’єктів, в яких порушники мають відбувати такі роботи, механізму фінансування суспільно корисних робіт тощо. З одного боку, це породжує проблемність у виконанні таких робіт, з іншого — пред’явлення органами прокуратури вимог щодо недотримання ОМС чинного законодавства у сфері захисту дітей на належне утримання. Чи дійсно ОМС порушує закон — будемо розбиратись у нашій статті.

1 Далі за текстом — Порядок № 474.

Об’єкти відбування робіт

Почнемо з того, що п. 11.2 Порядку № 474 визначено: виконання стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, вид якої та перелік об’єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначаються відповідним ОМС.

Пунктом 13.2 Порядку № 474 передбачено, що відбування адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт здійснюється на об’єкті у межах адміністративно-територіальної одиниці відповідно до місця проживання порушника.

Як бачимо, які це об’єкти та яким чином ОМС має їх визначити, не маючи в адміністративній підпорядкованості, за виключенням об’єктів комунальної форми власності, є незрозумілим.

Зазначення в пунктах 13.16, 14.1 Порядку № 474 про те, що:

— відбуття порушником суспільно корисних робіт оформлюється власником підприємства, куди направляється останній уповноваженим органом з питань пробації, шляхом видання наказу або розпорядження про початок відбування порушником суспільно корисних робіт;

— на власника підприємства за місцем відбування порушником суспільно корисних робіт покладаються відповідні обов’язки, зокрема щодо погодження з уповноваженим органом з питань пробації переліку об’єктів, на яких порушники відбувають суспільно корисні роботи, та видів робіт, що можуть ними виконуватись,

дає можливість припустити, що до об’єктів, на яких порушники мають відбувати суспільно корисні роботи, належать підприємства, причому будь-якої форми власності.

Пункт 12.1 Порядку № 474 містить положення про те, що при виконанні постанов суду про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на уповноважений орган з питань пробації покладається, зокрема, погодження з власниками підприємств переліку об’єктів, на яких порушники відбувають суспільно корисні роботи, та видів таких робіт.

Щороку на початку року уповноважений орган з питань пробації надсилає запити (форма наведена у додатку 1 до Порядку № 474) до ОМС та власникам підприємств щодо погодження переліку об`єктів, на яких порушники відбуватимуть суспільно корисні роботи, та видів таких робіт.

Жодних чітких та конкретних вказівок про те, за чий саме рахунок має здійснюватись фінансування організації суспільно корисних робіт, Порядок № 474 не містить. А отже, однозначно стверджувати про те, що ОМС зобов’язані фінансувати за рахунок коштів місцевого бюджету організацію таких робіт, окрім випадків, коли порушник відбуває стягнення на комунальному підприємстві або в самій місцевій раді, не можна.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд