Чи є у дітей з інвалідністю «Шанс»? Про створення соціального закладу

В обраному У обране
Друк
Ковшова Олена, економіст-аналітик Видавничого будинку «Фактор»
Місцеве самоврядування Травень, 2020/№ 5
Про дітей з інвалідністю багато говорять, пишуть пости, висловлюючи співчуття з приводу проблем зі здоров’ям. Але кожна дитина з інвалідністю потребує розвитку, виховання, навчання та турботи, як і всі інші діти. Іноді для них треба створити особливі умови та приділити більше часу, проявити розуміння та терпіння, щоб вони могли повірити в себе. Як ОМС вирішити проблеми цих дітей? Чи можливо взагалі це зробити? Для прикладу: у м. Чугуєві та районі (Харківська область) проживають майже 260 дітей, які мають інвалідність. І саме для таких дітей на території цього порівняно невеликого міста під Харковом було створено соціальний заклад — комунальну установу «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Шанс»1. Розповісти про роботу Центру ми запросили його директора — Олександра Лисенка.

1 Далі за текстом — Центр.

Чугуївщина є одним із лідерів у Харківській області у впровадженні кращих практик формування мережі надання соціальних послуг в громаді. Тут активно впроваджують соціальні послуги, яких потребують мешканці. Такі послуги мешканцям Чугуєва надає, зокрема, Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Шанс», який є одним з унікальних закладів на Харківщині та в якому за допомогою спеціалізованого обладнання надають широкий спектр реабілітаційних послуг дітям. Зокрема, тут функціонує відділення раннього втручання.

У минулому році, за даними офіційного сайту Чугуївської міської ради, Центр надав реабілітаційні послуги 119 дітям із різними вадами розвитку (35 дітям групи ризику та 84 дітям з інвалідністю, в тому числі 9 паліативним дітям). Набуті знання та навички будуть у подальшому використані в практиці надання соціальних послуг жителям нашого міста.

Олександре, як виникла ідея створення Центру? Чи підтримала місцева влада ініціативу його створення?

Саме меру Чугуєва й належить ідея створення у місті закладу, який би опікувався особливими дітьми та їх сім’ями. Для нас було важливо, щоб професійну допомогу маленькі чугуївці та їхні батьки могли отримувати у рідному місті та їм не потрібно було долати великі відстані, щоб допомогти своїй дитині отримати шанс на повноцінне життя.

Надання допомоги дітям із вадами розвитку проводилось ще на початку 2000-х років на базі Чугуївського міського територіального центру, й до 2008 року це відділення успішно працювало. Але згодом у процесі загальнодержавного реформування сфери соціальних послуг відділення через низку різних причин припинило свою роботу.

Звичайно, це засмутило батьків і дітей, які змушені були їздити на реабілітацію до Харкова та інших міст. Погодьтесь, що це важко зробити не лише фінансово, але й фізично. Тому при розробці міської Стратегії розвитку системи надання соціальних послуг на 2017 — 2020 роки було наголошено на необхідності підвищення рівня доступності соціальних послуг у м. Чугуєві, у тому числі й для дітей з особливими потребами. У грудні 2016 року цю ініціативу підтримали депутати міської ради, і це стало відправною точкою масштабного процесу під назвою «Шанс».

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд