Культура на карантині: як криза вплине на Український культурний фонд та що можна покращити

В обраному У обране
Друк
Андрієвський Тимур, юрисконсульт "Видавничого будинку "Фактор"
Місцеве самоврядування Травень, 2020/№ 5
Парламент прийняв у другому читанні проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», яким вводяться суттєві скорочення на фінансування різних сфер життєдіяльності України. Як це вплине на реалізацію проєктів від Українського культурного фонду, яка динаміка участі органів місцевого самоврядування у проєктах від УКФ, та чи є робота фонду задовільною — саме на такі запитання ми спробуємо дати відповідь у нашому матеріалі.

На інформаційному порталі Ukraine. Culture. Creativity був опублікований цікавий аналітичний матеріал авторки Мілени Чорної щодо участі місцевих громад у проєктах від Українського культурного фонду.

Авторка вказує, що серед тих ОТГ, міст не обласного значення, сіл та селищ міського типу, які подавали найбільше проєктів на конкурсні програми Українського культурного фонду, у 2018 році найактивнішою була Донецька область. Наступними у рейтингу були Львівська та Рівненська області, які загалом є одними з найактивніших серед заявників. Найменше заявок від малих населених пунктів було подано від Кіровоградської та Чернівецької областей, а Чернігівська область не ініціювала жодного низового проєкту взагалі. Це, на її думку, повністю суперечить даним щодо формування спроможних громад, адже в офіційних джерелах Чернігівщина значиться серед п’ятірки лідерів, відтак відсутність заявок може свідчити про низький рівень поінформованості та/чи брак пріоритизації культури як напряму стратегічного розвитку регіону.

Загалом від малих населених пунктів у 2018 році було подано 170 заявок, проте УКФ підтримав лише 41, що становить 24 % від поданих. У 2019 році ОТГ, малі міста, села, та селища подали вже 406 заявок, 250 з яких подолали технічний відбір і лише 57 (14 %) — отримали фінансування УКФ. Це, на думку Мілени Чорної, свідчить про те, що поінформованість малих громад про діяльність Фонду за перші півтора роки існування зросла, а от їхня готовність прописувати якісні культурні проєкти — ще ні.

Також у матеріалі наводиться статистика за секторами культури. Втім, у статті постає доволі цікаве питання щодо потужної частки проєктів з аудіовізуального сектору, літератури і видавничої справи представників громад. Це, каже пані Чорна, доволі неочікувано, за умов відсутності у невеликих територіальних громадах кінотеатрів, типографій та тотальний занепад місцевих бібліотек.

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
Завантажуйте наш мобільний додаток ifactor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Закрити
icon-block
Заважає реклама?
Ви маєте можливість її відключити!
Бажаєте побачити, як сайт буде виглядати без реклами?
Вимкнути на 10 секунд