Трудові відносини з директорами шкіл & дитячих садочків

Брусенцова Яна, директор Департаменту видань для публічно-правової сфери, головний редактор видань «Місцеве самоврядування» та «Радник старости», юрист, Ковшова Олена, заступник головного редактора видань «Місцеве самоврядування» та «Радник старости», аналітик
Місцеве самоврядування Лютий, 2021/№ 2
В обраному У обране
Друк
16.01.2020 Верховною Радою України прийнято новий Закон України № 463-IX «Про повну загальну середню освіту»1, який набрав чинності 18.03.2020. Багато громад нині зіткнулись із проблемою укладення контрактів з директорами закладів загальної середньої освіти та дошкільної освіти. Серед основних питань, які виникають, це — вид договору та його зразок. Ми вирішили допомогти громадам та заповнити деякі прогалин, які виникають у тенетах законодавства щодо цих питань2.

1 Закон № 463.

2 Форми строкових трудових договорів, наведені в цьому матеріалі, були розроблені в рамках Швейцарсько-українського проєкту DECIDE — «Децентралізація для розвитку демократичної освіти». Рекомендуємо ОМС ознайомитись із матеріалами, розміщеними для голів громад та освітніх управлінців, у рамках зазначеного проєкту за посиланням: novihromady.decide.in.ua

Про «освітню» нормативну базу

Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватись Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності. І щоб не потрапляти в незрозумілі чи неприємні ситуації, рекомендуємо завжди звертатись до першоджерел та бути в курсі нових вимог прийнятих нормативно-правових актів не лише у сфері освіти, але й в інших сферах, якими опікуються ОМС.

Що стосується освітніх питань, то оновлені та прийняті Верховною Радою України закони, зокрема Закон України від 05.09.2017 № 2145-VIII «Про освіту»3 і Закон № 463, необхідно знати, розуміти, аналізувати, щоб знайти правильні відповіді на «освітні» питання, що наразі виникають у багатьох.

3 Закон № 2145.

До речі, ознайомитись із зазначеними законами рекомендував і МОН, зокрема, у своєму листі від 08.04.2020 №1/9-201 «Щодо нагальних питань впровадження Закону України «Про повну загальну середню освіту».

Щоб подивитися повну версію, підпишіться на журнал Ви вже підписалися? Увійти

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно