Теми статей
Обрати теми

Інформація щодо порядку організації планових відключень операторами систем розподілу

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
Інформація з офіційного сайту НКРЕКП, можна ознайомитися за посиланням: www.nerc.gov.ua/news/informaciya-shchodo-poryadku-organizaciyi-planovih-vidklyuchen-operatorami-sistem-rozpodilu

Кодекс системи розподілу, затверджений постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310 (далі – Кодекс), визначає вимоги та правила, які регулюють взаємовідносини операторів систем розподілу (далі — ОСР), користувачів системи розподілу (споживачі та виробники електричної енергії).

НКРЕКП інформує, що у відповідності до Кодексу ОСР має право припиняти/обмежувати розподіл електричної енергії на час проведення робіт ремонту, будівництва, модернізації електричних мереж, якщо виконання таких робіт передбачене інвестиційною програмою ОСР, річною програмою ремонтів ОСР, та при приєднанні нових користувачів до електричних мереж системи розподілу, здійснивши відповідні попередження відповідно до вимог цього Кодексу. При цьому, тривалість перерв в електропостачанні не повинна перевищувати сумарно 8 годин на добу в зимові місяці у разі неможливості забезпечення резервним живленням.

Про планові перерви в електропостачанні ОСР повинен обов’язково повідомляти на власному вебсайті в мережі Інтернет та/або через засоби масової інформації не пізніше ніж за 5 днів до початку перерви.

Таке повідомлення ОСР повинно містити інформацію про населені пункти та вулиці та/або об’єкти, які будуть відключені, причини перерви, дати та час початку перерви (з точністю до години) та її орієнтовну тривалість. Також ОСР повинен надсилати інформацію органам місцевого самоврядування, на території яких заплановані перерви в електропостачанні.

Повідомлення щодо аварійних перерв в електропостачанні також мають містити інформацію про прогнозований час відновлення електропостачання.

ОСР має здійснювати інформування споживачів за допомогою електронного зв’язку шляхом направлення їм повідомлень (зокрема, через сервіси особистих кабінетів споживачів та/або інші електронні платформи, зазначені в договорі споживача про надання послуг з розподілу/передачі електричної енергії) щодо планових (не пізніше ніж за 3 календарні дні до початку перерви) та значних аварійних перерв в електропостачанні з кількістю відключених споживачів більше 100 та тривалістю понад одну годину.

У випадку виявлення порушень вимог Кодексу в частині обмеження, припинення розподілу електричної енергії з боку ОСР користувачі можуть звернутись до НКРЕКП. У разі підтвердження факту такого порушення Регулятор буде застосовувати до операторів систем розподілу санкції, передбачені чинним законодавством..

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі