Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Актуальне запитання. Щодо надбавок педагогічним працівникам у 5 класах

Місцеве самоврядування Листопад, 2022/№ 11/1
Друк
Надайте наступну інформацію (наступні документи): перелік та оцифровані копії, законних чи написаних, на їх основі, підзаконних актів, відповідно до яких, станом на вересень — жовтень 2022 року, відсутнє фінансування тієї статті видатків для НУШ 5 класу, що спричинило анулювання грошової надбавки педагогічним працівникам у 5 класах.

Відповідь була надана Міністерством освіти і науки України у листі від 24.10.2022.

Отже…

Щодо переліку та оцифрованих копій законних чи написаних на їх основі підзаконних актів, відповідно до яких станом на вересень — жовтень 2022 року відсутнє фінансування тієї статті видатків для НУШ 5 класу, що спричинило анулювання грошової надбавки педагогічним працівникам у 5 класах.

Інформуємо, що законодавством України і підзаконними актами не передбачено окремої грошової надбавки для педагогічних працівників, які працюють за програмою «Нової української школи».

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 № 373 «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої освіти, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» (з урахуванням змін, внесених постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 23) регламентовано встановлення надбавки за престижність педагогічної праці педагогічним працівникам закладів та установ освіти в розмірі від 5 до 30 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати). Конкретний розмір надбавки за престижність педагогічним працівникам закладу встановлюється керівником закладу у межах фонду оплати праці.

Ця надбавка встановлюється усім педагогічним працівникам закладів освіти, у тому чисті й тим, які працюють за програмою НУШ. Зазначена надбавка керівникам закладів загальної середньої освіти, в яких навчання хоча б в одному з початкових класів здійснюється за державним стандартом початкової освіти в рамках реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа», їх заступникам, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників, вчителям таких класів зазначених закладів встановлюється в розмірі не менше 20 відсотків.

Повідомляємо, що Міністерством освіти і науки у минулому році розроблявся проєкт постанови Кабінету Міністрів України, яким пропонувалося внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 № 373, а саме: пропонувалося з метою заохочення педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, які першими (починаючи з вересня 2021 року) апробують Державний стандарт базової середньої освіти і беруть участь у реалізації проєкту всеукраїнського рівня, встановлювати керівникам таких закладів та вчителям надбавку за престижність у розмірі не менше 25 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати), а також для тих педагогічних працівників, які будуть реалізовувати Державний стандарт базової середньої освіти з вересня 2022 року, встановити мінімальну межу не менше 20 відсотків.

Зазначені пропозиції Міністерства освіти і науки не були підтримані Міністерством фінансів.

Водночас Міністерство освіти і науки листом № 1/9-528 від 08.10.2021 рекомендувало по можливості встановлювати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти, які беруть участь у реалізації проєкту всеукраїнського рівня та першими апробують Державний стандарт базової середньої освіти, надбавку за престижність педагогічної праці у максимальному розмірі, а також надбавки за виконання особливо важливої роботи та за складність, напруженість у роботі відповідно та на умовах, визначених у наказі Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557 (ср. ).

Отже, на сьогодні діє чинна редакція постанови Кабінету Міністрів України від 23.03.2011 № 373, якою не встановлено мінімальну межу (не менше 20 відсотків) розміру надбавки за престижність праці педагогічним працівникам, які працюють за новим Державним стандартом базової середньої освіти та Типовою освітньою програмою для 5 — 9 класів закладів загальної середньої освіти. Розмір надбавки за престижність праці таким педагогічним працівникам встановлюється керівником закладу освіти в межах 5 — 30 відсотків.

Водночас повідомляємо, що внаслідок шкоди, яка заподіяна державою-агресором економіці України, і для підтримки та забезпечення Збройних Сил України під час війни, Урядом прийнято рішення про скорочення видатків загального фонду Державного бюджету України на 2022 рік.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2022 № 401 «Про спрямування коштів до резервного фонду державного бюджету» видатки загального фонду Державного бюджету України на 2022 рік, передбачені для Міністерства освіти і науки, скорочені майже на 15 млрд гривень. Безпосередньо видатки за програмами, що спрямовуються на виплату заробітної плати з нарахуваннями педагогічним працівникам закладів і установ освіти, що фінансуються з державного бюджету, скорочено на 10 відсотків річного обсягу, внаслідок цього щомісячний розмір обсягів у червні-грудні поточного року зменшено у середньому на 17 відсотків.

Зважаючи на обмежений у 2022 році фінансовий ресурс для виплати заробітної плати педагогічним працівникам у зв’язку із запровадженням військового стану в Україні, керівники закладів освіти можуть зменшувати розміри надбавок і доплат, які встановлені нормативними актами у граничних розмірах і розмір яких залежить від наявного фонду заробітної плати, затвердженого у кошторисі.

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі