Думка фахівців офіційних органів. Про складання податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за I квартал 2007 року

Редакція ПБО
Стаття

Про складання податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за I квартал 2007 року

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 1999 року № 303 (із змінами і доповненнями, далі — постанова № 303) затверджено Порядок встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору (далі — Порядок) та нормативи збору. Відповідно до змін, унесених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 626 до постанови № 303, у 2006 році до нормативів збору слід було застосовувати коефіцієнт 2,373.

Відповідно до вимог Порядку з 1 січня 2007 року платники збору за забруднення навколишнього природного середовища починають проводити індексацію нормативів збору шляхом їх множення на коефіцієнт індексу споживчих цін (індекс інфляції) за попередній рік.

При цьому базовими нормативами збору за забруднення навколишнього природного середовища вважаються значення нормативів збору, затверджені додатком 1 до Порядку, на 31 грудня 2006 року, тобто з урахуванням коефіцієнта 2,373.

Форму податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища, затверджено наказом Державної податкової адміністрації України від 17.03.2005 р. № 111, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.04.2005 р. за № 357/10637 (із змінами і доповненнями).

На сьогодні форма податкового розрахунку збору не передбачає відображення платниками збору величини індексу споживчих цін (індексу інфляції) за попередній рік, оскільки спеціальної колонки в податковому розрахунку збору для його зазначення немає.

ДПА України розроблено проект наказу ДПА України «Про затвердження Змін до форми податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища та Iнструкції щодо складання податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища», який розміщено на веб-сайті ДПА України 20 грудня 2006 року в підрозділі «Проекти нормативно-правових актів» розділу «Регуляторна політика» та на сайті регуляторних актів, створеному Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України. На сьогодні цей проект проходить процедуру затвердження та державної реєстрації.

Ураховуючи, що пунктом 9 Порядку встановлено, що податкові розрахунки збору подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, то строк подання розрахунків за I квартал 2007 року почався з 2 квітня 2007 року.

З метою упередження похибок при складанні податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за I квартал 2007 року та до офіційного введення в дію зміненої форми податкового розрахунку збору необхідно дотримуватися таких рекомендацій:

у колонці 3 «Нормативи збору згідно з додатком 1 до постанови КМУ від 01.03.99 р. № 303» проставляти значення нормативів збору, затверджені постановою № 303, з урахуванням коефіцієнта 2,373, при цьому вони повинні містити стільки знаків після коми, скільки містила початкова величина нормативу, установлена в додатку 1 до Порядку, з відповідним округленням за загальновстановленими правилами;

у колонці 4 «Коефіцієнт, установлений в останньому абзаці додатка 1 до Порядку встановлення нормативів збору, затвердженого постановою КМУ від 01.03.99 р. № 303» проставляти коефіцієнт індексу споживчих цін (індекс інфляції) за 2006 рік — 1,116.

Якщо платник вважає за необхідне викласти назву колонки 4 «Коефіцієнт, установлений в останньому абзаці додатка 1 до Порядку встановлення нормативів збору, затвердженого постановою КМУ від 01.03.99 р. № 303» відповідно до вимог Порядку, то він може самостійно виправити назву цієї колонки на назву «Коефіцієнт індексу споживчих цін (індекс інфляції)», що не буде суперечити нормам та змісту Порядку.

Анатолій ЮРЧЕНКО, завідувач сектором адміністрування ресурсних, рентних та неподаткових платежів ДПА в Харківській області

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі