Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Правила ведення обліку, зберігання та реалізації дизельного палива залежно від вмісту масової частки сірки

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Квітень, 2007/№ 32
Друк
Правила від 21.03.2007 р. № 545

Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2007 р. № 545

Правила ведення обліку, зберігання та реалізації дизельного палива залежно від вмісту масової частки сірки

1.

Ці Правила визначають порядок ведення обліку, зберігання та реалізації дизельного палива залежно від вмісту масової частки сірки (понад 0,2 відсотка, не більше ніж 0,2 відсотка, не більше ніж 0,035 відсотка, не більше ніж 0,005 відсотка).

2.

Дія Правил поширюється на всіх суб’єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, зареєстрованих у встановленому порядку, крім споживачів, які використовують дизельне паливо для власних потреб.

3. Ведення обліку, зберігання, реалізацію, а також приймання, транспортування, відпуск, проведення обліково-розрахункових операцій з дизельним паливом з різним вмістом масової частки сірки суб’єкти господарювання здійснюють відповідно до Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1997 р. № 1442 (Офіційний вісник України, 1998 р., № 2, ст. 51), та інших нормативно-правових актів, що регулюють правовідносини із зазначених питань, з дотриманням вимог цих Правил.

Бухгалтерський облік

наявності та руху дизельного палива ведеться суб’єктом господарювання в розрізі операцій, пов’язаних з придбанням, зберіганням та реалізацією окремих партій товару за кожним видом дизельного палива залежно від вмісту масової частки сірки.

Зберігання і транспортування дизельного палива здійснюється

в окремих ємкостях залежно від вмісту масової частки сірки.

Вид дизельного палива залежно від вмісту масової частки сірки визначається

на підставі паспорта якості, виданого випробувальною лабораторією підприємства — виробника дизельного палива на кожну партію відвантаженої готової продукції, або паспорта якості дизельного палива, що ввозиться на митну територію України, який може бути виданий іншою акредитованою лабораторією на кожну партію відвантаженої готової продукції. Відомості, що містяться у паспорті якості, підтверджуються сертифікатом відповідності, виданим в установленому порядку уповноваженим органом із сертифікації, визначеним відповідно до законодавства.

Органи Держмитслужби протягом трьох днів після митного оформлення дизельного палива подають органам державної податкової служби інформацію про обсяги ввезеного на митну територію України дизельного палива окремо за кожним видом, залежно від вмісту масової частки сірки в розрізі окремих партій та імпортерів.

Територіальні органи Держспоживстандарту щомісяця після проведення перевірки нафтопереробних підприємств та автозаправних станцій на відповідність дизельного палива показникам, зазначеним у паспорті якості, подають до 10 числа наступного місяця узагальнену інформацію про результати перевірки органам державної податкової служби за місцем знаходження цих підприємств та автозаправних станцій.

Органи державної податкової служби та Держмитслужби під час здійснення контролю за правильністю нарахування та сплати акцизного збору з дизельного палива

можуть відбирати зразки продукції для проведення в установленому порядку експертизи щодо вмісту масової частки сірки. У разі коли за результатами проведення експертизи буде встановлена невідповідність відвантаженої партії дизельного палива показникам, зазначеним у паспорті якості та сертифікаті відповідності, для визначення виду дизельного палива за вмістом масової частки сірки застосовуються результати зазначеної експертизи.

Акцизний збір

з дизельного палива обчислюється за ставками, встановленими законодавством залежно від вмісту масової частки сірки.

Виробники та імпортери дизельного палива щомісяця разом з податковою звітністю про акцизний збір подають узагальнену довідку

про обсяги дизельного палива, ставки та суми нарахованого акцизного збору в розрізі кожної партії за формою згідно з додатком.

Відомості

про роздрібні ціни, марки та види (залежно від вмісту масової частки сірки) дизельного палива, що реалізується споживачам через мережу автозаправних станцій, повинні бути зазначені на інформаційних табло, що встановлюються на в’їзді та біля оператора автозаправної станції.

 

 

Додаток

до Правил

ДОВІДКА

про обсяги дизельного палива, ставки та суми нарахованого акцизного збору

звітний період

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

найменування підприємства _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

код згідно з ЄДРПОУ _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Порядковий номер

Номер партії

Паспорт якості

Сертифікат відповідності

Нормативний документ, згідно з яким вироблене дизельне паливо

Масова частка сірки в партії дизельного палива, відсотків

Обсяг, тонн

Ставка акцизного збору, євро за 1000 кілограмів

Курс гривні

Сума нарахованого акцизного збору, гривень

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Устатковання (обладнання) підприємства забезпечує виробництво дизельного палива з вмістом масової частини сірки не більше ніж ____ відсотка

Керівник підприємства    _______________       _______________________

                                                                         (підпис)                              (ініціали та прізвище)

Головний бухгалтер         _______________        _______________________

                                                                         (підпис)                               (ініціали та прізвище)
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі