Теми статей
Обрати теми

ПДВ при придбанні основних засобів в межах договору про спільну діяльність уповноваженою особою відноситься до податкового кредиту

Редакція ПБО
Лист від 23.11.2005 р. № 23436/7/23-1017-170

ПДВ при придбанні основних засобів в межах договору про спільну діяльність уповноваженою особою відноситься до податкового кредиту

Лист Державної податкової адміністрації України від 23.11.2005 р. № 23436/7/23-1017-170

Державна податкова адміністрація України розглянула лист ДПА у Львівській області <...> щодо надання роз’яснення з питання правомірності віднесення до складу податкового кредиту податку на додану вартість по операції з передачі основних засобів в межах договору про спільну діяльність та повідомляє наступне.

Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.97 № 168/97-ВР, із змінами та доповненнями (далі — Закон), для цілей оподаткування дві чи більше особи, які здійснюють спільну (сумісну) діяльність без створення юридичної особи, вважаються окремою особою у межах такої діяльності. Облік результатів спільної (сумісної) діяльності ведеться платником податку, уповноваженим на це іншими сторонами, згідно з умовами договору, окремо від обліку господарських результатів такого платника податку. Для цілей оподаткування господарські відносини між учасниками спільної (сумісної) діяльності прирівнюються до відносин на основі окремих цивільно-правових договорів.

Порядок ведення податкового обліку результатів спільної діяльності на території України без створення юридичної особи затверджено наказом ДПА України від 30.09.2004 № 571 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.10.2004 за № 1389/9988), у п. 12 якого зазначено, що у разі, якщо платник податку — учасник спільної діяльності передає товари (результати робіт, послуг) з метою їх подальшого використання у такій діяльності, то така передача відображається у податковому обліку цього платника у порядку, установленому для продажу відповідних товарів (результати робіт, послуг). Уповноважений платник, який отримує товари (результати робіт, послуг) від іншого учасника спільної діяльності з метою їх подальшого використання у такій діяльності, відображає отримання вказаних товарів (результати робіт, послуг) у відповідних рядках звіту та додатків до нього в порядку, установленому для придбання товарів (результатів робіт, послуг). Продажна (покупна) ціна товарів (результатів робіт, послуг), зазначених у цьому абзаці, визначається на рівні їх вартості, яка зафіксована в договорі про спільну діяльність.

Будь-які інші операції з передання коштів або товарів (результатів робіт, послуг) між учасниками спільної діяльності відображаються у податковому обліку таких учасників у порядку, установленому законодавством з питань оподаткування.

Згідно з п.п. 3.2.8 п. 3.2 ст. 3 Закону при здійс-ненні спільної (сумісної) діяльності передача товарів (робіт, послуг) на баланс платника податку, уповноваженого договором вести облік результатів такої спільної діяльності, вважається поставкою таких товарів (робіт, послуг).

Об’єктом оподаткування, відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону, є операції платників податку з поставки товарів та послуг, місце надання яких знаходиться на митній території України, в тому числі операції з передачі права власності на об’єкти застави позичальнику (кредитору) для погашення заборгованості заставодавця, а також передачі об’єкта фінансового лізингу у користування лізингоотримувачу (орендарю).

Відповідно п. 6.1 ст. 6 Закону об’єкти оподаткування, визначені статтею 3 цього Закону, за винятком операцій, звільнених від оподаткування, та операцій, до яких застосовується нульова ставка згідно з цим Законом, оподатковуються за ставкою 20 відсотків.

Враховуючи вищевикладене, Державна податкова адміністрація України зазначає, що таке правило застосовується незалежно від того, ким з учасників договору про спільну діяльність здійснюється передача товарів для здійснення спільної діяльності.

Згідно з п.п. 7.4.1 п. 7.4 ст. 7 Закону

податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 6.1 статті 6 та статтею 81 цього Закону, протягом такого звітного періоду у зв’язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг

з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів

(основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій в необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання у виробництві та/або поставці товарів (послуг) для оподатковуваних операцій у межах господарської діяльності платника податку.

Отже,

особа, яка уповноважена вести облік результатів такої спільної діяльності, може включити суми ПДВ з вартості таких основних засобів до складу податкового кредиту.

Заступник голови
Б. Горбанський

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі