Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. Навчання пов'язаних осіб

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Серпень, 2007/№ 64
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

Навчання пов'язаних осіб

 

Якщо оплачується навчання пов’язаної особи (директора підприємства), чи існують які-небудь особливості відображення валових витрат у податковому обліку?

(м. Миколаїв)

 

На сьогодні немає. Нагадаємо, що до викладення

п.п. 5.4.2 Закону про податок на прибуток у новій редакції* в ньому містилося обмеження щодо навчання пов’язаних з платником податків осіб. Зокрема, витрати на навчання таких осіб узагалі не відносились до валових витрат.

* Зазначені зміни були внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (у сфері вищої освіти)» від 14.12.2004 р. № 2229-IV і набули чинності з 01.01.2006 р.

Після викладення зазначеного підпункту в новій редакції будь-які обмеження щодо пов’язаних осіб знято. У результаті

витрати на їх навчання відносяться до валових витрат у такому ж порядку, як і при навчанні інших осіб. Більше того, нагадуємо, що віднесення на валові витрати оплати навчання не обмежується тільки працівниками підприємства. При дотриманні певних умов підприємство має право віднести до валових витрат оплату навчання непрацівників підприємства. І тут також немає жодних обмежень щодо пов’язаних осіб.

Антон Іванченко, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно