Теми статей
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Реалізація алкогольних напоїв та пива за договором комісії підприємцями оподатковується «хмелезбором»

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Серпень, 2007/№ 68
Друк
Лист від 11.04.2007 р. № 3479/6/21-0115

Реалізація алкогольних напоїв та пива за договором комісії підприємцями оподатковується «хмелезбором»

 

Лист Державної податкової адміністрації України від 11.04.2007 р. № 3479/6/21-0115

 

Державна податкова адміністрація України розглянула лист <...> стосовно надання роз’яснення щодо оподаткування збором на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства у разі реалізації алкогольних напоїв та пива за договором

комісії фізичною особою — суб’єктом підприємницької діяльності.

Відповідно до ст. 14 Закону України від 25.07.91 р. № 1251 «Про систему оподаткування» збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства включено до Переліку загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів).

Сплату зазначеного збору регламентує Закон України від 09.04.99 р. № 587 «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства», яким визначено, що платниками збору є суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності та підпорядкування, які реалізують у оптово-роздрібній торговельній мережі алкогольні напої та пиво, а об’єктом оподаткування є виручка, одержувана від реалізації у оптово-роздрібній торговельній мережі алкогольних напоїв та пива.

Цим Законом не визначено особливих умов оподаткування

збором на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства виручки, одержаної суб’єктами господарювання від реалізації у оптово-роздрібній торговельній мережі алкогольних напоїв та пива.

Крім того, ст. 1 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181 «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що платники податків — це юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб’єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами покладено обов’язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Таким чином,

якщо суб’єкти господарювання здійснюють реалізацію алкогольних напоїв та пива в оптово-роздрібній мережі та отримують виручку від реалізації цієї продукції, вони відповідно до Інструкції про порядок обліку платників податків, затвердженої наказом ДПАУ від 19.02.98 р. № 80, є платниками податків, у тому числі збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.*

* З утратою чинності Податковим роз’ясненням, затвердженим наказом ДПАУ від 02.09.2003 р. № 416, стало зрозуміло, що комісіонер зобов’язаний платити «хмелезбір». Причому в листі ДПАУ від 12.10.2006 р. № 19003/7/21-0117 (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2006, № 84) така позиція аргументувалась нормами П(С)БО і тим, що виручку від реалізації комісіонер відображає на рахунку 70. У редакційному коментарі до цього листа ми ставили запитання щодо сплати цього збору приватними підприємцями, адже бухоблік вони не ведуть. Там же зазначалось, що податківці навряд чи зроблять для них виняток. У цьому листі наш прогноз, на жаль, підтвердився. —

Прим. ред.

Платник збору відповідно до Порядку заповнення і подання звіту про суму нарахованого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, затвердженого наказом ДПАУ від 28.03.2002 р. № 133, самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у звіті про суму нарахованого збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

Зазначений

звіт платник збору подає до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням щомісяця протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця, та самостійно сплачує суму податкового зобов’язання, зазначену в поданому ним звіті, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання звіту.

Перший заступник голови В. Кайзерман

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі