Теми
Вибрати теми статей
Сортувати за темами

Пошта редакції. При ліквідації підприємства гроші за сплачену ліцензію повернути не можна

Редакція ПБО
Податки & бухоблік Серпень, 2007/№ 68
В обраному У обране
Друк
Відповідь на запитання

При ліквідації підприємства гроші за сплачену ліцензію повернути не можна

 

Підприємство роздрібної торгівлі заплатило за ліцензію на торгівлю алкоголем на рік уперед, але згодом діяльність припинило. Чи можна повернути сплачені гроші?

(м. Харків)

 

Роздрібна торгівля алкогольними напоями здійснюється підприємствами тільки за наявності в них ліцензії. Видається вона

строком на 1 рік. Оплата за ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями перераховується щокварталу рівними частинами та зараховується до бюджету (ст. 15 Закону № 481).

Відповідно до

ст. 15 Закону № 481 підстави для анулювання ліцензії можуть бути такі:

заява суб’єкта підприємницької діяльності;

— рішення про відміну державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності;

— несплата чергового платежу за ліцензію протягом 30 календарних днів з моменту призупинення ліцензії;

— рішення суду про встановлення факту незаконного використання суб’єктом підприємницької діяльності марок акцизного збору;

— рішення суду про встановлення факту торгівлі суб’єктом підприємницької діяльності алкогольними напоями чи тютюновими виробами без марок акцизного збору;

— рішення суду про встановлення факту переміщення суб’єктом підприємницької діяльності алкогольних напоїв чи тютюнових виробів поза митним контролем.

Отже, у разі

припинення діяльності, підприємству необхідно подати заяву про анулювання ліцензії. Як тільки підприємство отримає письмове розпорядження органу, що видавав ліцензію, вона вважатиметься анульованою.

У цій ситуації на момент анулювання ліцензії в підприємства є

переплата за ліцензійним платежем. Однак на законодавчому рівні питання повернення надмірно сплачених за ліцензію коштів не врегульовано. Тому підприємству навряд чи вдасться повернути кошти з бюджету. Отже, перш ніж заплатити річний ліцензійний платіж у повній сумі, зважте всі «за» і «проти».

Марина Ковенко, економіст-аналітик

Оформи передплату та читай все Передплатити журнал
stop

Схоже, що ви використовуєте блокувальник реклами :(

Щоб користуватися всіма функціями сайту, додайте нас у винятку!

Як відключити
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте сайт Factor Увійдіть та читайте далі безкоштовно