Теми статей
Обрати теми

Щодо надання додаткових відпусток «чорнобильцям»

Редакція ПБО
Лист від 19.06.2007 р. № 195/13/116-07

Щодо надання додаткових відпусток «чорнобильцям»

Лист Міністерства праці та соціальної політики України від 19.06.2007 р. № 195/13/116-07

 

Департаментом з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто <...> звернення і повідомляємо.

Пункт 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» дає право особам, віднесеним до категорій 1 — 2 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на використання чергової відпустки у зручний для них час, а також отримання

додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 робочих (16 календарних) днів на рік. Ця відпустка є гарантованою державою пільгою, а тому роботодавець зобов’язаний забезпечити це право працівника впродовж року.

Зазначена відпустка

не належить до виду щорічних відпусток, визначених пунктом 1 статті 4 Закону України «Про відпустки», на неї не поширюються норми цього Закону, передбачені для щорічних відпусток.

Святкові та неробочі дні (ст. 73 КЗпП) при визначенні тривалості щорічних відпусток та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей (ст. 19 цього Закону),

не враховуються (ст. 5 Закону України «Про відпустки»).

Отже,

на відміну від щорічних додаткових відпусток, додаткова відпустка, передбачена статтями 20 та 21 Закону України «Про cтатус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», не підлягає подовженню на святкові та неробочі дні, тобто ці дні включаються в розрахунок тривалості цієї відпустки і відповідно підлягають оплаті у порядку, встановленому законодавством.

Середню заробітну плату для оплати

працівникам додаткових відпусток, передбачених п. 22 ст. 20 та п. 1 ст. 21 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», обчислюють згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100 (із змінами).

Директор Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці О. Товстенкокоментар редакції

Додаткова «чорнобильська» відпустка не підлягає продовженню на святкові та неробочі дні, що припадають на неї

На продовження наведеного вище листа Мінпраці та коментарю до нього, можна додати таке. У зв’язку з тим, що додаткова відпустка, яка надається згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.91 р. № 796-XII особам, віднесеним до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, на думку Мінпраці, не належить до щорічних відпусток, тому на неї не поширюється правило, установлене в ст. 5 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР.

А саме:

додаткова відпустка, яка надається зазначеним працівникам, не підлягає продовженню на святкові та неробочі дні, тобто ці дні включаються до розрахунку тривалості такої відпустки і підлягають оплаті в порядку, визначеному законодавством.

Середня заробітна плата для оплати працівникам такої додаткової відпустки розраховується згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.95 р. № 100.

Тетяна Онищенко

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі